Wada wzroku jest częstą dolegliwością, która pojawia się nawet u najmniejszych dzieci. Wówczas kluczową kwestią jest wizyta u okulisty i dobór odpowiednich okularów. Warto skorzystać z szerokiej oferty firmy Marcina i Ryszarda Wójcik, która oferuje szeroki wybór okularów i szkieł korekcyjnych. Wykwalifikowany personel zawsze chętnie doradzi w kwestii dopasowania najodpowiedniejszego modelu.

Wybór odpowiednich okularów u dziecka

Kiedy lekarz okulista stwierdzi wadę wzroku u naszego dziecka, należy udać się do salonu optycznego, w celu wyboru odpowiednich okularów. Powinny być one przede wszystkim bezpieczne, ale także odporne na zarysowania i uderzenia. Warto zwrócić również uwagę na komfort noszenia i zadbać o to, aby były idealnie dopasowane i lekkie.

W przypadku dziecięcych okularów odradza się tradycyjne szkła, które łatwo mogą się potłuc. Najlepiej wybrać soczewki plastikowe, które są bardziej wytrzymałe od tradycyjnych. W salonach optycznych można znaleźć także modele z dodatkową powłoką utwardzającą.

Dobrym rozwiązaniem są soczewki z filtrem antyrefleksyjnym, który chroni wzrok przed promieniowaniem niebieskim emitowanym przez ekrany komputerów i monitorów.

Wybór odpowiednich oprawek jest równie ważny. Nie mogą być one zbyt małe, żeby uniemożliwić patrzenie ponad nimi, ani zbyt duże, żeby nie powodowały dyskomfortu, opierając się na policzkach. Nie można zapominać też o dobrze dopasowanych nausznikach, które zapobiegną zsuwaniu się okularów z nosa.

Szeroki wybór okularów z firmą Marcina i Ryszarda Wójcik

Nasza firma zatrudnia wykwalifikowanych lekarzy okulistów, którzy odpowiednio zadbają o wzrok i dobiorą pasujące szkła.

– mówi jeden z pracowników firmy Marcin i Ryszard Wójcik.

Przedsiębiorstwo oferuje duży wybór różnego rodzaju okularów od renomowanych producentów. Dzięki doświadczeniu i odpowiedniemu sprzętowi wszystkie oferowane produkty są najwyższej jakości.

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta specjaliści dobierają idealnie pasujące okulary.