Jak dbać o skórę twarzy?

Materiał partnera
2020-03-25

Twarz jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników środowiska. Żeby spowolnić starzenie się skóry i przywrócić jej zdrowy wygląd, ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Niewłaściwa pielęgnacja może prowadzić do przesuszenia, powstawania zaskórników, a nawet stanów zapalnych i przedwczesnego pojawienia się zmarszczek. O czym należy pamiętać?

Kolagen – najważniejszy składnik!

Kolagen jest jednym z najważniejszych składników. To właśnie on odpowiada za elastyczność skóry. Z wiekiem jego ilość w tkankach jest coraz mniejsza, przez co skóra traci swoją jędrność. Warto nie tylko spożywać go wraz z pokarmem, ale również stosować zewnętrznie. Bogata w kolagen dieta w połączeniu z kosmetykami daje najlepszy efekt. Produkty pielęgnacyjne z dużą ilością kolagenu można znaleźć między innymi w sklepie kosmetycznym Beautik w Malborku, który prowadzi również sprzedaż online na stronie www.kolagen365.pl . Niedobór kolagenu sprawia, że skóra jest wrażliwa na działanie szkodliwych czynników i słabiej się regeneruje.

Oczyszczanie

Oczyszczanie to najważniejszy etap pielęgnacji i to właśnie jemu powinno się poświęcać najwięcej uwagi. Resztki makijażu i wydzielane sebum powodują jej zapychanie i przyczyniają do powstawania zaskórników, a w niektórych przypadkach nawet poważnych stanów zapalnych.

Prawidłowy rytuał oczyszczania skóry:

  1. Demakijaż – najlepiej sprawdzają się płyny micelarne. Powinny być delikatne, nie mogą powodować pieczenia. Makijaż można zmywać również olejkami. Ważne jest, aby nie trzeć skóry a delikatnie ją przemywać.
  2. Mycie – przy użyciu specjalnej pianki lub żelu. Nie powinno się stosować zwykłego mydła, gdyż zaburza pH skóry i przesusza ją.
  3. Złuszczanie – grubość peelingów należy dobierać do indywidualnych potrzeb. Najdelikatniejsze są peelingi enzymatyczne. Peelingi trzeba wykonywać regularnie, lecz nie zaleca się codziennie (zwłaszcza peelingów gruboziarnistych). Skóra musi mieć czas na regenerację.

Nawilżanie

Nawilżenie skóry bardzo często jest mylone z jej natłuszczeniem. Są to dwa odrębne etapy pielęgnacji i nie wolno ich ze sobą mylić. Wszelkie oleje i olejki pielęgnacyjne mają za zadanie natłuścić skórę, czyli stworzyć warstwę ochronną na jej powierzchni. Oleje odgrywają ważną rolę w nawilżeniu, gdyż zapobiegają nadmiernej utracie wody. W celu głębokiego nawilżenia skóry przesuszonej, ważne jest stosowanie kosmetyków typowo nawilżających, które wnikają w jej głąb. Przykładem są kremy i sera, w których składzie znajduje się kwas hialuronowy, kolagen oraz inne naturalne składniki – na przykład aloes.

Opracowanie artykułu:

Beautik-sklep kosmetyczny

ul. Sienkiewicza 61, 82-200 Malbork pomorskie
e-mail
www
telefon