Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć długie, gęste i atrakcyjne rzęsy. Nie zawsze jednak natura obdarza wszystkich po równo. Czasami trzeba jej pomóc i nie chodzi tu bynajmniej o inwazyjne oraz drogie zabiegi. Należy pamiętać, że niektóre sposoby sztucznego wydłużania i zagęszczania rzęs mogą nieść za sobą opłakane skutki. To dlatego warto przemyśleć stosowanie boostera do rzęs. Co to takiego i jak go poprawnie nakładać?

 

Booster do rzęs – co to jest?

 

Booster do rzęs to po prostu odżywka czy też serum, które naturalnie wzmacnia, zagęszcza i wydłuża włoski. Dzięki takiemu środkowi można w krótkim czasie osiągnąć niesamowite efekty i to bez stosowania inwazyjnych, skomplikowanych czy drogich zabiegów.

 

Odżywki do rzęs zawierają w sobie niezbędne proteiny, olejki, a także witaminy, które stymulują wzrost włosa. Wybierając odpowiedni booster, należy pamiętać o tym, aby dokładnie zapoznać się ze składem produktu. Dobry wyrób nie może wywoływać alergii ani podrażniać skóry. Dodatkowo jedna buteleczka powinna wystarczać na ok. 6-8 miesięcy. Nakładanie preparatu nie jest skomplikowane, ale warto się do tego odpowiednio przygotować.

 

Stosowanie boostera do rzęs – jak to poprawnie robić?

 

Booster do rzęs powinien być stosowany przede wszystkimi wieczorami, kiedy skóra zostanie już poddana demakijażowi. Włoski muszą być dokładnie oczyszczone i wysuszone, aby nie znajdowały się na nim grudki tuszu. Tylko wtedy serum będzie w stanie przeniknąć w najgłębsze struktury włosa. Drugi, najważniejszy etap to nakładanie odżywki na rzęsy. Należy to wykonywać zgodnie z zaleceniami producenta. Aplikator z reguły ma postać cienkiego pędzelka przypominającego eyeliner, rzadziej szczoteczkę. Środek nakłada się tuż przy linii rzęs, blisko powieki. Schnięcie z reguły zajmuje nie dłużej niż minutę.

 

Standardowy okres kuracji, po którym widać już pierwsze efekty, to 1-2 miesiące. Takie serum stosuje się przez ten czas codziennie. Dopiero kiedy osiągnie się założony cel, poleca się nakładanie go dwa lub trzy razy w tygodniu, co pozwoli przedłużyć efekt. Systematyczność w tym przypadku jest niezwykle ważna, tak samo jak stosowanie polecanych boosterów do rzęs. Warto zaufać np. firmie Bodetko Lash, która odpowiada za produkcję i dystrybucję najlepszej odżywki do rzęs na rynku.

 

Z boostera do rzęs mogą korzystać nie tylko kobiety mające problem z cienkimi i słabymi włoskami, ale także osoby, które chcą polepszyć ogólną ich kondycję. Warto w tym celu wybierać sprawdzone produkty.