Jak radzić sobie z nawracającym bólem pleców i skutkami wad postawy?

Materiał partnera
2019-12-04

Nerwobóle w obrębie obręczy brakowej czy też wady postawy to problem, który dotyczy coraz większej liczby ludzi. Niestety duży spadek naszej aktywności fizycznej, siedząca praca, brak atrakcyjnych zajęć ruchowych w szkołach zbiera teraz żniwa. Bóle pleców, przykurcze dotyczą coraz młodszych członków naszego społeczeństwa. Na szczęście coraz większa świadomość procesów zachodzących w naszym ciele pomaga skutecznie pozbyć się problemu nerwobóli, czy skorygować wady postawy.

Walka z bólem pleców wywołana przykurczami mięśni i różnego rodzaju napięć w ciele wymaga specjalnego programu dobranego indywidualnie do naszych problemów zdrowotnych. Dopóki nie zostaną odblokowane miejsca wadliwego napięcia mięśni (tzw. tonusu tkanek), żadna z terapii oferowanych na rynku nie przyniesie długotrwałych efektów. Gros z dostępnych bowiem metod usuwania przykurczy mięśni głębokich, skupia się na pomocy doraźnej usuwającej ból, zamiast likwidować przyczyny ich występowania.

Co zrobić, gdy notorycznie czujemy ból pleców?

Warto przede wszystkim poszukać miejsca, które zatrudnia specjalistów, którzy mają wiedzę na poziomie eksperckim zarówno z technik masażu, fizjoterapii, jak i terapii manualnej. Idealnie, jeśli ich wysoki poziom przygotowania do zawodu wspomagany jest stosowaniem specjalistycznego sprzętu terapeutycznego, takiego jak PravIlo w Centrum Treningu QuadroFIT.

Wykorzystanie wiedzy i nowoczesnego sprzętu do ćwiczeń sprawia, że można w skuteczny sposób pomóc osobom cierpiącym:

  • na ból pleców różnego pochodzenia (wady postawy, napięcia mięśniowe, powodujące nerwobóle),
  • mającym problemy z krążeniem,
  • cierpiących na bezsenność, złe samopoczucie (poczucie stłamszenia, przytłoczenia).

Czym jest nowoczesne urządzenie do ćwiczeń Pravllo

Jest to unikalne i jedyne w swoim rodzaju urządzenie pozwalające w bezpieczny sposób rozciągnąć całe ciało. Dzięki możliwości regulowania intensywności ćwiczeń w szybki sposób przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, usunięcia napięć i blokad w ciele pacjenta, uruchamiając mechanizmy sterujące procesem samoregeneracji organizmu. Co ważne w przeciwieństwie do innych metod usuwania nerwobóli są to sesje całkowicie bezpieczne i bezbolesne.

Już kilkukrotne użycie urządzenia do rozciągania całego ciała przynosi szereg korzyści:

  • poprawę kondycji fizycznej,
  • wzmocnienie mięśni głębokich, poprawę stabilizacji całego ciała,
  • poprawę napięcia mięśnia poprzecznego brzucha i zmniejszenie się oponki na brzuchu,
  • ulgę w bólach kręgosłupa, obręczy barkowej,
  • poprawę krążenia,
  • utratę zbędnych kilogramów, poprawę proporcji ciała,
  • usprawnienie pracy układu kostno-stawowego.

To idealna forma na poprawę sprawności dla osób pracujących za biurkiem, przemęczonych niedysponujących czasem na standardowe ćwiczenia.

Opracowanie artykułu:

Centrum Treningu Quadrofit Jewgienija Korecka

ul. Gen. Grochowskiego 3 /59, 05-500 Piaseczno mazowieckie
e-mail
www