Falowane włosy nigdy nie wychodzą z mody. Loki to świetny sposób na urozmaicenie swojej fryzury, dzięki któremu twoja twarz będzie wyglądać zupełnie inaczej. Szukasz skutecznego sposobu na uzyskanie kręconej stylizacji? Sprawdź, jak szybko i skutecznie uzyskać efekt loków. Odpowiedź na te i wiele innych pytań dotyczących kręconych włosów znajdziesz w poniższym artykule.

Loki – dla kogo?

Zadbane, dobrze wystylizowane loki to fryzura tak naprawdę na każdą okazję. Wiek w tym przypadku również nie ma żadnego znaczenia. Wszystko zależy od chęci. Fryzury z lokami szczególnie nadadzą się na specjalne wydarzenia, dzięki którym wyróżnisz się w tłumie. Bez żadnych przeszkód fryzurę taką możesz jednak nosić na co dzień.

Zależy Ci na wymodelowaniu idealnych loków? Zadanie to nie należy do najprostszych czynności, dlatego w tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Jesteś z okolic Warszawy albo w najbliższym czasie planujesz się tam wybrać? Koniecznie sprawdź ofertę uznanego w tej okolicy salonu Corte Del Sole, który oferuje nie tylko indywidualne podejście do klientów, ale także specjalistyczne doradztwo.

Jak uzyskać kręcone włosy?

Planujesz przeprowadzić metamorfozę i zadecydowałaś, że loki to rozwiązanie właśnie dla Ciebie? Teraz wystarczy tylko uzyskać efekt loków i cieszyć się swoją nową fryzurą. Jak się za to zabrać? Sposobów jest przynajmniej kilka.

Najpopularniejszą i chyba najbardziej oczywistą metodą jest skorzystanie z lokówki. Dzięki niej jesteś w stanie stworzyć zarówno grubsze, jak i drobniejsze fale. Lokówka jest na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że przy jej pomocy uzyskasz loki w dość krótkim czasie, a zabieg możesz ponawiać każdego dnia.

Kręcone włosy można uzyskać nawet przy pomocy prostownicy. W tym celu wystarczy złapać pasmo włosów i obrócić urządzenie do zewnątrz powoli przeciągając w kierunku końcówek. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się prostownice z zaokrąglonymi krawędziami płytek. Wtedy cały proces kręcenia nie powinien sprawić Ci większego problemu.

Bardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest wykorzystanie wałków i papilotów. Wystarczy nałożyć je na włosy zaraz po umyciu. Metoda ta jest dość czasochłonna, jednak dzięki niej nie musisz korzystać z elektrycznych urządzeń, które mogą mieć negatywny wpływ na włosy.

Efekt loków bez problemu otrzyma się również przy wykorzystaniu odpowiednich kosmetyków. Pomogą one zarówno w tworzeniu, jak i utrwaleniu kręconej fryzury. Pamiętaj jednak, aby korzystać ze sprawdzonych, naturalnych preparatów, które w żaden sposób nie zaszkodzą Twoim włosom.