Dla wielu ślub jest najważniejszym dniem w życiu, dlatego tak istotne jest dopięcie wszystkiego na przysłowiowy ostatni guzik. Nieodłącznym elementem wchodzącym w skład jakże ważnego stroju panny młodej jest bez wątpienia biżuteria. To właśnie dzięki tym mieniącym się ozdobom kobieta czuje się jeszcze bardziej wyjątkowo. Jednak, aby biżuteria była idealną ozdobą i stanowiła jedynie dodatek należy wybrać rodzaj, który będzie pasował do całości stylizacji.

Przyciągający uwagę naszyjnik

Z pewnością najczęściej wybieraną biżuterią ślubną jest naszyjnik. Ten rodzaj ślubnej ozdoby należy szczególnie ostrożnie wybierać. Przede wszystkim naszyjnik powinien być dopasowany do kroju sukni ślubnej, a w szczególności do rodzaju dekoltu. W sytuacji, gdy suknia ślubna jest bardzo zabudowana nawet minimalistyczny złoty czy srebrny naszyjnik nie będzie zbyt dobrze wyglądał.


Przeciwieństwem jest suknia posiadająca tak zwany otwarty dekolt. Wtedy kombinacji na dobór naszyjnika jest wiele. Najbardziej zdobione kolie idealnie sprawdzą się, gdy suknia ma odkryte ramiona, natomiast w przypadku delikatnych, zwiewnych sukienek wystarczy subtelny złoty łańcuszek z zawieszką. Do klasycznego fasonu sukni idealnie sprawdzą się niezastąpione, eleganckie perły.

Coś co pasuje zawsze, czyli niezastąpione kolczyki


Wybierając biżuterię do ślubu nie należy zapominać o kolczykach. Rozwiązanie to jest idealne i pasuje praktycznie do każdego kroju sukienki ślubnej. Jest to najczęstszy wybór przyszłych panien młodych. Ten element biżuterii będzie się dobrze prezentował zarówno założony do delikatnej sukienki jak i bogato zdobionej sukni ślubnej. Odpowiednio dobrane kolczyki ślubne z pewnością nadają charakteru całej stylizacji.


Przy zabudowanych kreacjach, do których nie zaleca się ubierania naszyjnika idealnie sprawdzą się długie kolczyki, które będą wystarczającą biżuteryjną ozdobą. Są one dobrym rozwiązaniem zwłaszcza, gdy panna młoda zdecydowała się na upięcie włosów. W sytuacji, gdy suknia ślubna posiada dużo koronek i innych zdobień, aby nie przesadzić z dodatkami lepiej wybrać niewielkie, delikatne jednak błyszczące kolczyki. Do takich kreacji najlepiej sprawdzą się diamenty, cyrkonie lub perły.

Lepsze złoto czy srebro?


Wybierając rodzaj biżuterii warto zastanowić się nad preferencjami panny młodej. Idealnie jeśli biżuteria ślubna będzie na tyle praktyczna, aby można było nosić ją przy innych okazjach. Z pewnością przywoła ona mnóstwo pozytywnych wspomnień. Jeśli panna młoda nie lubi przesadzonych wzorów warto zdecydować się na delikatną srebrną lub złotą biżuterię. Zarówno srebrną i złotą biżuterię znajdziemy w ofercie firmy Jubiler Marek Piątek,
w sprzedaży internetowej na jubilerpiatek.pl i allegro oraz w sklepach stacjonarnych.


Każdą stylizację z pewnością rozświetlą diamenty lub cyrkonie. Natomiast jeśli panna młoda lubi kolor warto wybrać biżuterię z kamieniami, np. szmaragdami lub rubinami.

Stając przed wyborem dodatków do stroju panny młodej warto przeanalizować, które z nich najlepiej komponują się z wybranym krojem kreacji ślubnej. Ważne jest jednak również to, aby sama zainteresowana czuła się dobrze i swobodnie.