Zabieg nanoplastii stosuje się w Polsce od 2019 roku. Jego celem jest wyprostowanie włosów – nawet takich, które są niezwykle intensywnie kręcone i kędzierzawe. W dzisiejszych czasach mnóstwo osób chciałoby posiadać gładkie, lśniące i mocne włosy. Niekiedy jednak natura nie obdarza nas na tyle łaskawie, a nasze włosy pozostawiają wiele do życzenia. W takich sytuacjach możemy liczyć na zabiegi fryzjerskie, takie jak nanoplastia włosów.

Nanoplastia włosów – czym się charakteryzuje?

Nanoplastia włosów to zabieg fryzjerski, po którym nasze włosy stają się proste. Często wydaje nam się, że nic nie jest w stanie zmienić naszych niezdyscyplinowanych, kędzierzawych, afro czupryn. Wtedy z pomocą przychodzi właśnie nanoplastia. 

W czasie zabiegu „kształt” włosa zostanie zmieniony, dzięki wprowadzeniu w jego strukturę  substancji aktywnych. Za wygładzenie i wyprostowanie odpowiada karbocysteina oksoacetamidowa. Zbudowana jest z kwasu glioksylowego, cysteiny, a także kwasu octowego.

Czym się różni nanoplastia od keratynowego prostowania włosów?

Nanoplastia włosów i ich keratynowe prostowanie wywołują podobne efekty. Dzięki nim fryzura jest gładka, lśniąca, dobrze się układa. Jednak te zabiegi posiadają również sporo różnic. Wyniki nanoplastii są znacznie bardziej spektakularne. Do zadań keratynowego prostowania włosów należy głównie odżywienie i rekonstrukcja, a wygładzenie jest jedynie dodatkiem. Nanoplastia przede wszystkim prostuje i wygładza włosy.

Keratynowe prostowanie włosów polega na użyciu substancji chemicznej – tzw. formaldehydu. Dlatego lepiej nie stosować go u kobiet w ciąży i matek karmiących. Po zastosowaniu tego zabiegu, włosy można umyć po 24-72 godzinach.  

Nanoplastia oparta jest na składnikach organicznych. Oprócz wspomnianej karbocysteiny oksoacetamidowej, do tego zabiegu stosowane są kosmetyki na bazie aminokwasów, kolagenu, masła shea, oleju arganowego, keratyny i witamin. Nie występują tu żadne substancje niebezpieczne dla delikatnego organizmu. Zabieg nie należy do krótkich, ponieważ trwa od 3 do 6 godzin.

Jakie efekty niesie za sobą nanoplastia?

Po wykonaniu zabiegu nanoplastii, efekty widzimy od razu. Włosy są idealnie proste, gładkie jak tafla i lśniące. Aktywne składniki użyte do zabiegu nie obciążają włosów, a dzięki nim pasma są pełne blasku, a także idealnie miękkie. Taki wygląd włosów jest długotrwały. Co ciekawe, można je myć (lub pójść na basen) już tego samego dnia po zabiegu, a farbowanie może nastąpić już po 5 dniach. 

Zabieg nanoplatii włosów najlepiej wykonać u profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w tym zakresie. Gabinet Kosmetyczny Alika z Wadowic, który prowadzi Daria Syrotkina, należy do grona wykonującego ów zabieg w sposób profesjonalny. Gabinet oferuje szeroki wachlarz usług pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Specjalizuje się w zaawansowanych zabiegach, takich jak rekonstrukcja włosów, odbudowa włosów, nanoplastyka, keratynowe prostowanie czy botox na włosy, które wpływają na regenerację i poprawę kondycji włosów. Dodatkowo oferuje peeling skóry głowy oraz indywidualnie dostosowane zabiegi pielęgnacyjne. Ponadto salon szczyci się profesjonalizmem w stylizacji brwi i rzęs, świadcząc usługi takie jak geometria i regulacja brwi, laminacja rzęs i brwi oraz henna. Wykwalifikowana kosmetyczka dba o jakość i zadowolenie klientów, stosując nowoczesne metody i techniki.