Z biegiem lat i rozwojem cywilizacji, ludzie są coraz bardziej podatni na różnego rodzaju choroby i zaburzenia psychiczne,  takie jak nerwica, depresja, zaburzenia odżywiania. Niestety coraz bardziej potrzebni są społeczeństwu psycholodzy i psychoterapeuci, których pracę trudno nie doceniać. Widząc pierwsze objawy zaburzeń, należy niezwłocznie zgłosić się do dobrego psychologa.

Jak znaleźć dobrego psychologa?

Szukając dobrego psychologa, w pierwszej kolejności należy zapytać rodziny, bądź przyjaciół, czy mogą kogoś polecić. Psycholog jest osobą, której najprawdopodobniej zostaną wyznane wszystkie sekrety pacjenta. Z tego powodu każdego psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa. Nie trzeba więc się martwić o zaufanie danej osobie. Najważniejszym kryterium będą bez wątpienia kwalifikacje. Aby jednak te kwalifikacje poznać, należy mieć wybranego specjalistę. Tych łatwo można znaleźć w Internecie. Przed jakimkolwiek wyborem warto zapoznać się z opiniami w Internecie, które niejednokrotnie bywają trafne.

Wysokiej rangi specjalistą jest Pani Dr n. med. Małgorzata Talarczyk. W dużej części praca Pani Małgorzaty polega na leczeniu zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia). Nie jest to jednak jedyny kierunek działalności, można się do gabinetu zgłosić także w przypadku podejrzenia depresji, nerwicy, niskiej samooceny czy problemów osobistych. Leczenie prowadzone przez Panią dr Talarczyk jest oparte na fachowej wiedzy, zdobytej nie tylko podczas studiów, ale również w ramach kształcenia podyplomowego: specjalizacji z psychologii klinicznej oraz psychoterapii. Nie do przecenienia są także doświadczenia kliniczne oraz terapeutyczne zdobyte podczas wieloletniej pracy w zawodzie. Dobry psycholog nieustannie się rozwija, co widać w przypadku dr Małgorzaty Talarczyk . Zwiększa swoją wiedzę, poprzez regularny udział w różnego rodzaju szkoleniach oraz konferencjach, a także szkoląc młodsze pokolenia psychologów. O kwalifikacjach dr Talarczyk świadczą dyplomy oraz certyfikaty, a także liczne publikacje naukowe, w tym dwie książki poświęcone zaburzeniom odżywiania,  o których można przeczytać na stronie.

Możliwości podjęcia terapii

Szukając gabinetu psychologicznego, należy zwrócić uwagę na sposób prowadzenia terapii, jakie zostaną zaproponowane formy spotkań i (chyba najważniejsze), w czym specjalizuje się dany psycholog. W przypadku wyżej wymienionego gabinetu, możliwości jest wiele. W terapii uczestniczyć mogą dzieci, młodzież, a także dorośli. Możliwe jest korzystanie z terapii indywidualnej, rodzinnej, małżeńskiej, terapii dla par, a także terapii grupowej. Gabinet oferuje diagnozę i psychoterapię zaburzeń emocjonalnych zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przy Gabinecie funkcjonuje Ambulatorium Terapii Zaburzeń Odżywiania, gdzie należy się zgłosić, w przypadku podejrzeń anoreksji, bulimii, ortoreksji, oraz wszelkich zaburzeń jedzenia. W przypadku podejrzeń wszelkiego rodzaju zaburzeń należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty, który je zdiagnozuje i podejmie odpowiednie procedury terapeutyczne. Lekceważenie tego typu zagrożeń może być zagrażające dla zdrowia i życia.