Zabiegi kosmetyczne na ciało i twarz są coraz bardziej popularne. Niemniej również i te wykonywane w Salonie Fryzjerskim Nowak Krystyny. Nowoczesne technologie i zaawansowane kosmetyki pozwoliły na przeprowadzenie botoksu na włosach. Przekonaj się, dlaczego warto go zastosować co jakiś czas i jakie efekty można uzyskać. Odbudowa i nawilżenie struktury kosmyków to tylko niektóre z zalet tego zabiegu.

Czym jest botoks na włosy?

Wstrzykiwanie botoksu głównie kojarzy się z poprawą wyglądu skóry na twarzy i szyi, jednakże również i w pielęgnacji włosów ta nazwa zrobiła się popularna. Zabieg ten staje się coraz częściej wykonywany w salonach fryzjerskich. Pozwala on mocno zregenerować zniszczone i przesuszone kosmyki. Plusem takiego działania są szybkie efekty, w przeciwieństwie do używania odżywek czy masek w domowym zaciszu.

Pod okiem specjalisty można kompleksowo odbudować włosy, dogłębnie je odżywić i nawilżyć. Spowoduje to wydobycie naturalnego blasku i miękkości po całej ich długości. Zazwyczaj do takiego zabiegu wykorzystuje się różnego rodzaju oleje, keratynę czy też kwas hialuronowy.

Pracownik Salonu Fryzjerskiego Nowak Krystyny informuje: częstotliwość wykonywania botoksu na włosy dostosowujemy do ich stanu i indywidualnych potrzeb klienta. Czasami wystarczy profilaktycznie o nie zadbać, na przykład w okresie, kiedy mocno się puszą, co oznacza między innymi odwodnienie.

Zalety botoksu na włosy

Można by było pomyśleć, że kosmetyki, których używa się do rekonstrukcji struktury kosmyka, mocno je obciążają i powodują, że skóra będzie się szybciej przetłuszczać. Nic bardziej mylnego. Są to na tyle lekkie produkty, że bez obaw mogą je stosować również osoby z tendencją do tłustej powłoki naskórka na głowie.

Kolejnym plusem botoksu na włosy jest ich ochrona. Przydaje się to w momencie, jak wystawione są na silne promieniowanie słoneczne podczas wakacji i działanie soli morskiej. Wysokie temperatury przy częstym prostowaniu, kręceniu czy suszeniu ich również mogą niszczyć ich strukturę.