Popularność sieciowych salonów jubilerskich sprawia, że niestety zapominamy o niewielkich, często działających od kilkudziesięciu lat zakładach. Tymczasem pracownia złotnicza może być o wiele lepszym wyborem, jeśli interesuje nas złota biżuteria. Choć pracownie kojarzą nam się tylko z wizytami w celu zakupienia złotych obrączek ślubnych, złotnik może w swojej ofercie mieć o wiele więcej produktów, nierzadko wyróżniających się na tle popularnej biżuterii u jubilerów.

Co oprócz obrączek?

Wśród pozostałych produktów, oferowanych przez pracownie jubilerskie, wymienić należy przede wszystkim pierścionki. Te stosowane na co dzień przez kobiety ozdoby trwale wpisały się w nasz kanon biżuterii. Podobnie zresztą kolczyki i wisiorki, a także broszki – które przy ważnych uroczystościach wracają do łask, jak za czasów naszych babć. Na tym jednak oferta pracowni złotniczych się nie kończy.

Kolejnymi produktami, których świadomość jest w naszym społeczeństwie dość duża, są medaliki i krzyżyki. Wykonana ze złota biżuteria, pełniąca równocześnie funkcję ozdobną i religijną, często wybierana jest na prezent z okazji ważnych wydarzeń w życiu chrześcijanina, jak Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie czy ślub. Misternie wykonany krzyżyk ze złota może stanowić doskonałą pamiątkę takiej uroczystości – wyjątkową i trwałą na długie lata.

Niestandardowa złota biżuteria

Złotnik może przygotować wyroby złotnicze na zamówienie jak sygnety, breloki czy logotypy firmowe. Każdy z tych produktów niewątpliwie przyciągnie wzrok postronnych osób i zwróci na nas ich uwagę, dzięki czemu będziemy zauważeni, jeśli nam na tym zależy. Logo firmowe wykonane ze złota może stanowić drogocenną pamiątkę dla zasłużonych pracowników – poza wartością sentymentalną będzie też niosło realną wartość odzwierciedloną w kruszcu, z jakiego zostało wykonane.

Także złote bransolety, jakich wykonania nierzadko podejmuje się pracownia złotniczo odlewnicza, mogą stanowić zarówno element dekoracyjny, jak i spełniać dosłownie funkcję kosztowności. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, by elegancko ozdobić nadgarstek ręki, na której nie noszą zegarka. Bardzo często pracownie dodatkowo oferują usługę grawerowania, dzięki czemu do bransolety można dołączyć płytkę z odpowiednim grawerem. Jakim? To już od nas zależy – może to być data naszego ślubu, daty urodzin żony i dzieci, serce z inicjałami naszymi i ukochanej osoby czy też ważny dla nas cytat, stanowiący motto, z którym chcemy iść przez życie.

Biżuteria z grawerem to wyjątkowy prezent, którym można obdarować bliską osobę. Grawerowane naszyjniki, bransoletki czy pierścionki mają nie tylko wartość estetyczną, ale również emocjonalną, ponieważ zazwyczaj zawierają jakieś sentymentalne hasło lub datę. Takie drobiazgi stanowią piękną pamiątkę na całe życie i są idealnym rozwiązaniem na prezent dla bliskiej osoby, szczególnie z okazji ważnego wydarzenia w jej życiu. Wybierając biżuterię z grawerem mamy pewność, że taki upominek zawsze będzie doceniony i zapamiętany przez solenizanta.

Jak znaleźć dobrą pracownię złotniczą?

Decydując się na zakup biżuterii w pracowni złotniczej, warto sprawdzić, ile czasu istnieje ona na rynku i jakie ma opinie. Jednym z polecanych w Tarnowie jubilerów jest Pracownia Złotnicza Jerzy Stachowiak, którą prowadzi od 1976 roku, oferuje wykonywanie odlewów ze złota i srebra, we wszystkich próbach i kolorach stopów. Zakupimy tam nie tylko obrączki i pierścionki, ale także kolczyki, wisiorki i broszki. Uzupełnienie oferty stanowią bransolety, sygnety, medaliki i krzyżyki oraz breloki i logotypy firmowe, które – wykonane z najwyższą starannością – z pewnością stanowić będą oryginalne ozdoby wysokiej jakości.