Blog Panoramy Firm

Jakie są zalety makijażu permanentnego?

2018-12-09

Idealny makijaż na plaży, zaraz po wstaniu z łóżka czy po wielogodzinnym dniu pracy to marzenie wielu kobiet. Choć przez lata, płeć piękna mogła tylko śnić o doskonałym make-  up’e w każdej sytuacji, to od kilku lat jest to w zasięgu każdej z nas. Wszystko za sprawą  coraz bardziej popularnego makijażu permanentnego, czyli stałego. Dzięki niemu możemy przede wszystkim poprawić pewne niedoskonałości naszej urody, np. skorygować kontur, kształt lub kolor ust. Bardzo popularnym zabiegiem jest także poprawianie linii brwi lub poprawienie konturu oczu.  

Żeby wykonać makijaż stały, należy wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego i oddać w ręce dyplomowanej linergistki. Sam zabieg polega na  wprowadzeniu pod skórę pigmentu na głębokość od 0,3 do 0,8 mm. Barwniki stosowane w  makijażu permanentnym są bezpieczne - nie alergizują i są naturalnego pochodzenia.  

Dwa lub trzy tygodnie po wykonaniu pierwszego zabiegu, należy ponownie wybrać się do gabinetu kosmetycznego. Drugi zabieg mam za zadanie skorygowanie ewentualnych  niedociągnięć i utrwalenie makijażu. Dobrze wykonany make-up może utrzymywać się na  skórze nawet do pięciu lat! Koszt zabiegu zależy od gabinetu kosmetycznego, który  wybierzemy. Średnio ceny wahają się od 400 do 1500 złotych. Warto zawsze dokładnie  sprawdzić salon, w którym zdecydujemy się na wykonanie zabiegu.  

Makijaż permanentny ma bardzo wiele zalet. Po pierwsze dzięki niemu zaoszczędzimy  dużo czasu. To świetne rozwiązanie dla osób żyjących w pośpiechu, które cenią sobie  każdą minutę. Szczególnie rano. Codziennie kobiety spędzają przed lustrem około 20-30  min. Dzięki stałemu make-up’owi, czas ten można skrócić aż o połowę! Brzmi świetnie,  prawda?  

Decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego powinny przemyśleć też osoby, które dużo  podróżują. Teraz idealny wygląd jest możliwy we wszystkich, nawet najtrudniejszych  warunkach. To też świetne rozwiązanie dla fanek plażowania i sportów wodnych! Często  decydują się na niego także kobiety uczulone na niektóre kosmetyki.  

Należy jednak pamiętać, że do wykonania makijażu stałego istnieje szereg przeciwskazań.  Nie powinny wykonywać go kobiety w ciąży, osoby chorujące na cukrzycę, łuszczycę,  nowotwory, infekcje skórne lub ogólnoustrojowe. Poważnie przemyśleć taką decyzję  powinny też osoby nadwrażliwe na ból, bo choć przed zabiegiem aplikowana jest maść  znieczulająca, wiele kobiet nadal odczuwa silny dyskomfort.  

Po wykonaniu makijażu permanentnego nie można także zapomnieć o odpowiedniej  pielęgnacji skóry. Doświadczona linergistka z pewnością dobierze zestaw kosmetyków i  maści odpowiedni dla twojego rodzaju skóry.