Polskie społeczeństwo bardzo szybko się starzeje. Z roku na rok przybywa ludzi w podeszłym wieku, którzy wymagają specjalistycznej opieki pielęgniarskiej. Często rodzina chorego sama nie jest w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem. Na szczęście nie musi liczyć wyłącznie na siebie. Z pomocą przychodzi jej bowiem firma Senior. Jakie usługi świadczy przedsiębiorstwo? Sprawdź.

Jaką pomoc oferuje firma Senior?

Firma Senior istnieje na rynku od 1999 roku. W tym czasie zdobyła ogromne doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, które nie są w stanie same zaspokoić swoich podstawowych potrzeb i wymagają specjalistycznego wsparcia. Czym dokładnie zajmuje się przywołane przedsiębiorstwo? Świadczy szeroko zakrojone usługi z zakresu:

  • pielęgnacji i utrzymaniu higieny osobistej,

  • podawania leków, zastrzyków oraz kroplówek,

  • wykonywania podstawowych procedur diagnostycznych (badanie ciśnienia tętniczego, mierzenie poziomu cukru we krwi, saturacji i temperatury),

  • leczenia odleżyn,

  • żywienia standardowego oraz pozaustrojowego (za pośrednictwem sondy),

  • obsługi cewnika oraz stomii.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie wymienione wyżej czynności są wykonywane przez wykwalifikowany i doświadczony personel. Pielęgniarki podchodzą do każdej osoby z empatią i szacunkiem. Dokładają wszelkich starań, by czuła się komfortowo i bezpiecznie. Pomoc oferowana przez firmę Senior może mieć charakter długoterminowy lub doraźny. Wszystko zależy od kondycji danego pacjenta oraz oczekiwań i potrzeb klienta zlecającego usługę. Pielęgniarki realizują zaplanowane świadczenia w domu chorego. Nie trzeba więc tracić czasu na dojazdy i stanie w korkach. 

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia w opiece nad osobą starszą?

Opieka geriatryczna bywa trudna i wymagająca. To wyzwanie nie tylko pod względem fizycznym, ale przede wszystkim psychicznym. Widok krewnego, który nie jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb i wymaga pomocy w wykonaniu najprostszych czynności często okazuje się niezwykle bolesny. W takiej sytuacji warto poprosić o wsparcie osoby z zewnątrz, które nie są zaangażowane emocjonalnie w zaistniałą sytuację i skorzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak Senior. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą przywołane rozwiązanie? Osoba starsza zyskuje niezbędną troskę, a jej najbliżsi – pewność, że chory znajduje się pod opieką profesjonalistów, a także sposobność do odpoczynku lub realizacji obowiązków zawodowych.