Sprawdzony gabinet kosmetyczny to bez wątpienia miejsce ważne dla każdej zadbanej kobiety, która ceni dobry wygląd i przykłada dużą wagę do własnego zdrowia. Znalezienie dobrego gabinetu kosmetycznego nie jest proste. Jednak, jeżeli dana osoba jest zadowolona z usług danej kosmetyczki, to z pewnością odwiedzi jej salon wielokrotnie. Jakim zabiegom można poddać się w gabinecie kosmetycznym? Na jakie elementy trzeba zwracać uwagę przy wyborze?

Gabinet kosmetyczny – jedno miejsce, a tak wiele możliwości

Pielęgnacja ciała wpływa pozytywnie na nas samych. Mamy lepszy nastrój, wzrasta nasza samoocena i pewność siebie, a przy okazji bardziej zwracamy uwagę na stan własnego zdrowia. Jednym ze sposobów na utrzymanie dobrego wyglądu jest regularne odwiedzanie gabinetu kosmetycznego. Możemy w nim znaleźć szereg zabiegów, które wpłyną pozytywnie na naszą urodę. Wymienić można m.in.:

  • mezoterapię bezigłową – jest to nieinwazyjna metoda służąca do wprowadzenia substancji regenerujących i leczniczych do skóry właściwej poprzez elektroporację. Doskonałe efekty uzyskiwane są bez potrzeby stosowania nakłuć. Co ważne, w trakcie zabiegu błona komórkowa pozostaje nienaruszona, a cząsteczki preparatów kosmetycznych wprowadza się do konkretnie zlokalizowanych miejsc;

  • mikrodermabrazję diamentową – stanowi skuteczny sposób na oczyszczenie skóry. Podczas zabiegu wykorzystywane są naturalne lub syntetyczne diamenty umiejscowione na głowicy danego urządzenia. Jest to głębokie oczyszczenie, w którego trakcie martwy naskórek jest złuszczany i odsysany automatycznie przez specjalną pompę. Cechą charakterystyczną tak mocnego peelingu jest silna stymulacja skóry, która prowadzi do podwyższonej produkcji nowego naskórka;

  • peeling kawitacyjny – jest to zabieg, który wykorzystując ultradźwięki i płyn (np. tonik lub dedykowane preparaty) delikatnie złuszcza zrogowaciałe warstwy naskórka. Dodatkowo skóra jest rozjaśniona i oczyszczona z płytko umiejscowionych zaskórników.

Jak znaleźć dobry gabinet kosmetyczny?

Specjaliści z Ewa Faber Gabinet Kosmetyczny Julia podpowiadają, że dobrym sposobem na weryfikację danego salonu piękności jest sprawdzenie opinii w internecie i mediach społecznościowych. Trzeba jednak uwzględnić, że wiele komentarzy pozytywnych jest umieszczanych przez samych zainteresowanych, a za te negatywne bardzo często odpowiada konkurencja. Nie bez znaczenia są oczywiście polecenia przyjaciółek, które z usług danej kosmetyczki już skorzystały.