Wzrok jest zaliczany do najważniejszych zmysłów człowieka. To właśnie on dostarcza nam bardzo wiele informacji z otoczenia. Czasem jednak szwankuje, a my często lekceważymy błahe z pozoru objawy takie jak, chociażby łzawienie oczu. To duży błąd – w takich sytuacjach powinniśmy zdecydować się na wizytę w renomowanym Gabinecie Okulistycznym & Salonie Optycznym OKO SYSTEM w Płocku.

Jak wybrać dobrego okulistę?

Zdecydowanie nie powinniśmy umawiać się na wizyty u przypadkowych okulistów. Jest to dość ryzykowne – zarówno jeżeli chodzi o profilaktyczne badania lekarskie, jak i leczenie wad wzroku. Podczas wyboru takiego specjalisty, należy kierować się doświadczeniem. Dobrym pomysłem będzie także zapoznanie się z opiniami dostępnymi w Internecie. Poza tym powinna zainteresować nas oferta proponowanych badań i zabiegów okulistycznych. Mieszkańcy Płocka i okolic mogą korzystać z usług renomowanego Gabinetu Okulistycznego & Salonu Optycznego OKO SYSTEM, który oferuje m.in. pomiar ostrości wzroku, badanie dna oka, badanie ciśnienia śródgałkowego oraz dobór soczewek kontaktowych.

Kiedy powinniśmy umówić się do specjalisty?

Niestety wiele chorób i wad oczu często nie daje żadnych objawów – przynajmniej w początkowych etapach. Istnieją jednak pewne symptomy, które mogą występować i powinny nas zaniepokoić, a następnie zmobilizować do zarezerwowania wizyty u okulisty. Są to m.in. częste bóle głowy, uczucie suchych oczu, nawracające stany zapalne spojówek, rozmazany obraz, zmiany w gałce ocznej, wielokrotne mruganie, czy mrużenia wzroku np. podczas czytania książek. Wszystkie te sygnały mogą świadczyć o tym, że rozwijają się jakieś wady lub choroby oczu – zatem nie należy zwlekać z konsultacją u specjalisty.

Wielu osobom wydaje się, że nie są narażone na schorzenia wzroku, ale jest to błędne myślenie, bowiem ich powstawanie zależy od czynników genetycznych. Jeśli więc w naszej rodzinie ktoś zmaga się z wadą lub chorobą oczu, to koniecznie powinniśmy pamiętać o tym, aby regularnie odwiedzać okulistę. To bardzo ważne, ponieważ pozwoli to na wczesne wykrycie zmian, wdrożenie leczenia, co przekłada się na większe szanse na całkowite wyleczenie. Wspomniany Gabinet Okulistyczny & Salon Optyczny OKO SYSTEM przyjmuje pacjentów każdego dnia – zatem możemy tutaj liczyć na szybką i skuteczną pomoc!

Do kogo najpierw powinniśmy się udać – okulisty czy optyka?

Zanim udamy się do optyka, to przedtem musimy odwiedzić okulistę. Jest to specjalista, który zajmuje się wykrywaniem wad i chorób wzroku. On również zajmuje się ich leczeniem. Czasem jednak okazuje się, że okulary czy soczewki kontaktowe są niezbędne – w tym pomoże nam właśnie optyk. Wybierając wspomniany gabinet z Płocka, nie musimy zawracać sobie głowy poszukiwaniem odpowiedniego okulisty i optyka, bowiem działa tutaj gabinet okulistyczny, jak i salon optyczny, więc pacjenci mogą liczyć na kompleksowe usługi.