czas czytania: 3 min materiał partnera

Kiedy warto zdecydować się na ćwiczenia w bieżni z podciśnieniem?

Bieżnia z podciśnieniem

Zarówno w medycynie estetycznej, jak i rehabilitacji, wciąż poszukiwane są nowe rozwiązania. Jednym z nich jest specjalistyczna bieżnia z podciśnieniem i podczerwienią, która rekomendowana jest dla osób chcących m.in. przyspieszyć swój metabolizm, ale nie tylko. Ćwiczenia w tego typu urządzeniach to świetna metoda na poprawę stanu zdrowia – w jaki sposób działa i kiedy warto z niej skorzystać?

Nietypowa konstrukcja

Bieżnia z podciśnieniem to urządzenie charakterystyczne, które wzbudza zainteresowanie swoim wyglądem. Specjalna kapsuła wyposażona w kilka programów jest w stanie stymulować ciało w taki sposób, by poprawić jego wygląd oraz pozytywnie wpłynąć także na zdrowie osoby korzystającej z bieżni. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie podciśnienia i podczerwieni. Pierwsze działa doskonale na krążenie krwi – poprawia je zarówno w skórze, jak i tkance podskórnej. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się tkanki tłuszczowej z miejsc, które magazynują ją w największych ilościach – brzucha, ud czy talii.

Oprócz tego podciśnienie ma wpływ na poprawę krążenia limfy, a dodatkowo wykazuje działanie zapewniające wzrost spalania tkanki tłuszczowej. Tego typu bieżnie oferuje SalonRekondycyjno-rehabilitacyjny Kondycjapl, który wyposażony jest w urządzenia dodatkowo emitujące promienie podczerwone. Także i one mają pozytywny wpływ na organizm osób korzystających z bieżni – podczerwień w sposób kontrolowany i optymalny nagrzewa ciało, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Przepływ krwi staje się w takiej sytuacji znacznie lepszy, ale to koniec zalet takiego rozwiązania.

Szybkie chudnięcie dzięki bieżni z podciśnieniem

Bieżnia z podciśnieniem świetnie sprawdza się w przypadku osób chcących skutecznie zgubić nadmierne kilogramy. Redukcja wagi jest efektem przyspieszenia spalania kłopotliwej tkanki tłuszczowej, co w przypadku specjalistycznego urządzenia potrafi zapewnić użytkownikom spektakularne rezultaty. Należy jednak pamiętać o konsekwencji w realizowaniu zabiegów w bieżni z podciśnieniem. Efekty widoczne są bowiem przeważnie po kilkunastu sesjach, dlatego warto powtarzać je w profesjonalnym salonie rekondycyjno-rehabilitacyjnym.

Będzie on też w stanie zapewnić dostęp do najnowszych i sprawdzonych wersji urządzenia, które wpłyną pozytywnie na stan zdrowia. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie stacjonarnego roweru znajdującego się w kapsule. Zamknięta konstrukcja pozwala na odbywanie treningu w specyficznych warunkach, co pozytywnie wpływa na rezultaty ćwiczeń. Połączenie podczerwieni i podciśnienia z dodatkowymi elementami, do których zalicza się chociażby aromaterapia czy koloroterapia to nowoczesna metoda na poprawę stanu zdrowia i bezpieczną redukcję tkanki tłuszczowej w stosunkowo krótkim czasie.