Koloryzacja włosów to jedna z najpopularniejszych usług oferowanych przez salony fryzjerskie. Gwarantuje efekt, którego nie da się osiągnąć przy pomocy drogeryjnych farb. Doświadczeni koloryści znają wiele różnych technik farbowania włosów, wśród których ostatnimi czasy prym wiedzie koloryzacja flamboyage. Można ją wykonać w Atelier Bella Capelli w Cholerzynie. Czym jest flamboyage?

Flamboyage – na czym polega ta technika koloryzacji?

Flamboyage polega na farbowaniu wybranych pasm, co daje bardzo naturalny, ale wielowymiarowy efekt. Na włosach pojawiają się delikatne refleksy, które sprawiają wrażenie, jakby kosmyki były muśnięte słońcem. Jest to możliwe dzięki zamianie klasycznej techniki szydełkowej, którą stosuje się przy tradycyjnym balejażu, na rzecz samoprzylepnych foliowych pasków dopasowanych do długości włosów klientki. Paski te przykleja się do pokrytych farbą pasm, a po 30-40 minutach należy je zdjąć, zwilżając uprzednio włosy. Dzięki takiemu zabiegowi pasemka są nieregularne, a kolory pozbawione ostrych krawędzi charakterystycznych dla balejażu.

Technika flamboyage nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór fryzjera, któremu powierzymy naszą głowę. Atelier Bella Capelli zatrudnia doświadczonych kolorystów, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe na kursach i szkoleniach. Jak informuje jedna z pracujących tam stylistek fryzur:

„Naturalny efekt flaboyage można uzyskać poprzez zastosowanie kilku zbliżonych odcieni jednego koloru farby. Dzięki temu, że nie jest ona aplikowana od czubka głowy, odrastające włosy ładnie komponują się z farbowanymi pasmami. W efekcie odrosty są praktycznie niewidoczne”.

Komu pasuje flamboyage?

Flamboyaga to uniwersalna technika koloryzacji. Pasuje każdej kobiecie bez względu na wiek, długość czy naturalny kolor włosów. Jednak bez wątpienia najbardziej spektakularnie prezentuje się ona na włosach ciemnych i długich. W ofercie salonu fyzjerskiego Bella Capelli dostępne są także inne, równie modne techniki farbowania włosów. Mowa tu o ombre, sombre, babylights czy mniej standardowych – drip hair color, golden peach oraz dip dye hair. Atelier Bella Capelli korzysta z farb do włosów i kosmetyków fryzjerskich renomowanych marek. Każda koloryzacja poprzedzona jest wnikliwą analizą kondycji włosów oraz fachowym doradztwem. Zapraszamy do rezerwacji terminu wizyty poprzez portal booksy. Z kolei osoby zainteresowane pełną ofertą salonu Bella Capelli zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej firmy.