Salon optyczny Katalina mieści się w Łomiankach. Na stałe współpracuje z najlepszymi okulistami w regionie, dlatego też oprócz szerokiej oferty soczewek i opraw okularowych, może zaproponować swoim klientom również kompleksowe badanie wzroku w dobrej cenie. Na wizytę kontrolną może zgłosić się każdy – kandydat na kierowcę, dorosły czy rodzic z dzieckiem. Na czym polega kompleksowe badanie wzroku?

Dlaczego trzeba regularnie badać wzrok?

Wzrok jest najważniejszym ze zmysłów. To właśnie dzięki niemu do mózgu dociera najwięcej informacji o tym, co nas otacza. Niestety statystyki pokazują, że Polacy bardzo rzadko badają swoje oczy. Do okulisty idziemy dopiero wtedy, gdy problemy z widzeniem przeszkadzają nam w wykonywaniu pracy lub w codziennym funkcjonowaniu. A przecież wcześnie dostrzeżone wady wzroku łatwiej jest leczyć! Co istotne, gros pacjentów nie zdaje sobie nawet sprawy z ich obecności. Jak przekonuje specjalista z salonu optycznego Katalina – na kontrolne badanie wzroku warto wybrać się przynajmniej raz do roku, nawet jeśli jakość widzenia nie budzi w nas żadnych zastrzeżeń. Obecny styl życia, który prowadzi większość z nas, sprzyja rozwojowi wad wzroku i przemęczeniu oczu. Mało się ruszamy, nieustannie wpatrujemy się w ekrany telewizorów, laptopów i smartfonów, a do tego nie dbamy o odpowiednio zbilansowaną dietę. To wszystko ma bardzo duży wpływ na kondycję narządu wzroku.

Z czego składa się kompleksowe badanie wzroku?

Salon optyczny Katalina dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Można tu wykonać komputerowe badanie wzroku, badanie refrakcji oka oraz dokonać oceny struktur oka w lampie szczelinowej. Komplet wymienionych wyżej badań dostarcza okuliście wielu danych na temat kondycji narządu wzroku, co umożliwia zaplanowanie dalszych działań pielęgnacyjnych lub terapeutycznych. W przypadku, gdy oczy są przemęczone i podrażnione od ciągłej pracy przy komputerze, specjalista zleci stosowanie kropli nawilżających i zakup specjalnych okularów z antyrefleksem i powłoką blokującą światło niebieskie. Jeśli zaś okulista zdiagnozuje u nas wadę wzroku, dobierze moc soczewek, dzięki którym jakość widzenia ulegnie poprawie. Okulary lub szkła kontaktowe można nabyć bezpośrednio w salonie optycznym Katalina. Pracują tam doświadczeni optycy, którzy chętnie doradzą np. w doborze modnych opraw okularowych czy poinstruują nas, w jaki sposób aplikować soczewki kontaktowe. Każda wizyta w tym miejscu przebiega w serdecznej atmosferze, co jest wynikiem wyjątkowej dbałości o wysoką jakość obsługi.