Blog Panoramy Firm

Laserowe wybielanie zębów u stomatologa. Jakich efektów możemy się spodziewać?

2019-05-12
zęby w rękach

Piękny i biały uśmiech jest naszą najlepszą wizytówką. Jeszcze do niedawna śnieżnobiałe zęby były zarezerwowane dla gwiazd kina i bogatszych członków społeczeństwa. Obecnie praktycznie każdy z nas może pozwolić sobie na podobny luksus. Gabinety stomatologiczne oferują nowatorską metodę wybielania zębów przy pomocy lasera, która staje się coraz bardziej popularna. Jak wygląda zabieg i na jaki efekt możemy liczyć?

Laser- sprzymierzeniec pięknego uśmiechu

Metod wybielania zębów jest wiele, różnią się jednak między sobą skutecznością. Wszelkiego typu pasty wybielające, płukanki czy nakładki na zęby ze specjalnym żelem- pomogą tylko wtedy, gdy powierzchowne przebarwienia na kości będą niewielkie. Z większym problemem powinniśmy zwrócić się o pomoc do dobrego stomatologa. Oceni on stan naszego uzębienia oraz zaproponuje optymalną technikę wybielania. Od kilku lat niegasnącą popularnością cieszy się usuwanie przebarwień za pomocą lasera. Sam zabieg nie jest skomplikowany, ani też bolesny. Dentysta nakłada na zęby specjalistyczny preparat, którego działanie aktywuje się pod wpływem lasera diodowego. Jedna sesja trwa około 30 minut i pierwsze efekty widoczne są gołym okiem. Zęby jaśniejsze są o 3-4 odcienie, a rezultat wybielania utrzymuje się do dwóch lat. Należy jednak pamiętać o wdrożeniu odpowiedniej diety, dzięki czemu zachowamy śnieżnobiały uśmiech na dłużej. Laserowe wybielanie zębów ma wiele zalet. Przede wszystkim jest ogólnodostępne. O ile nie ma istotnych przeciwwskazań może wykonać je praktycznie każdy. Jest też przystępne cenowo. Jeżeli chodzi o koszty związane z zabiegiem, to różnią się one zależnie od regionu i konkretnej placówki dentystycznej. Zazwyczaj musimy liczyć się z kwotą od 500-2500 zł. Laserowe wybielanie zębów w atrakcyjnej cenie oferuje np. Gabinet Stomatologiczny, który prowadzi pani Halina Kruk-Koźmińska. Wybierając sprawdzonego specjalistę, zyskujemy gwarancję, że nasze zęby nie tylko zyskają pożądany odcień, ale też pozostaną w dobrej kondycji.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Laserowe wybielanie zębów nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Jak w każdym innym przypadku, istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Przede wszystkim wszystkie zęby pacjenta muszą być zdrowe lub w pełni wyleczone. Laserowego wybielania zębów nie przeprowadza się u osób poniżej 16 roku życia i u kobiet ciężarnych. Ponadto wykluczone są osoby, borykające się z nadwrażliwością zębów oraz wykazujące reakcje alergiczne na którykolwiek ze składników preparatu wybielającego.