Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – wspaniałe efekty w krótkim czasie.

Materiał partnera
2019-11-28

Blizny potrądzikowe to nie tylko duży problem estetyczny, ale też spore obciążenie natury psychologicznej. Widoczne nierówności na twarzy powodują, że czujemy się mniej atrakcyjnie, na czym cierpi poczucie naszej wartości. Osoby borykające się z tym problemem unikają kontaktu z ludźmi, wycofując się z życia publicznego, gdyż nie chcą, by zwracano uwagę na ich niedoskonałości. Na szczęście dzięki laseroterapii możliwe jest pozbycie się blizn po trądziku. Jak wygląda zabieg tego typu?

Laserowe usuwanie blizn – czym się wyróżnia?

Metoda laserowego usuwania blizn potrądzikowych cały czas jest udoskonalana. W gabinetach medycyny estetycznej stosowane są nowoczesne urządzenia, które emitują światło w głąb tkanek, precyzyjnie penetrując komórki tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Ta technika jest pomocna również w usuwaniu blizn pooperacyjnych i pourazowych. Niektóre lasery działają na zasadzie frakcyjnej fototermolizy, co pozwala specjalistom na uzyskanie spektakularnych wręcz efektów – wygląd skóry ulega znacznej poprawie, staje się ona bardziej elastyczna i promienna. Jak informuje specjalista z Modern Clinic Artes – zabiegi z wykorzystaniem lasera stymulują produkcję włókien kolagenowych i elastycznych, co daje widoczny efekt liftingu. Spłyceniu ulegają nawet głębokie blizny, które przez wiele lat oszpecały twarz pacjenta. Warto podkreślić, że sposób leczenia dostosowany jest indywidualnie do każdego przypadku, co pozwala na osiągnięcie najbardziej satysfakcjonujących rezultatów.

Zalety laserowego usuwania blizn

Zabieg laserowego usuwania blizn jest w pełni bezpieczny i wiąże się jedynie z niewielkim dyskomfortem, który można zminimalizować przez uprzednie użycie maści znieczulającej. Metoda tego typu przynosi też znacznie lepsze efekty niż mikrodermabrazja czy peelingi kwasowe. Skóra po takim zabiegu goi się znacznie szybciej, dzięki czemu pacjent może błyskawicznie wrócić do swoich codziennych obowiązków. Po wykonaniu laserowego usuwania blizn należy unikać słońca i stosować kremy pielęgnacyjne z wysokim filtrem. Jest to tym bardziej istotne w czasie gorących miesięcy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabiegu laserowego usuwania blizn nie wykonuje się u pacjentów, którzy przyjmują leki fotouczulające oraz rozrzedzające krew. Na korekcję blizn laserem nie mogą zdecydować się również kobiety ciężarne i karmiące piersią. Bezwzględnym przeciwwskazaniem są nowotwory skóry, a także niewyleczone infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, atopowe zapalenie skóry i obecność blizn przerostowych. Przed wykonaniem zabiegu warto skonsultować się z lekarzem celem wykluczenia ewentualnych przeszkód.

Opracowanie artykułu:

Modern Clinic Artes Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Kasprowicza 4, 64-100 Leszno wielkopolskie
telefon