Niezwykle złożony staw skokowy to jeden z elementów całego układu kostno-stawowego. Ze względu na swoje położenie narażony jest na spore obciążenia, a tym samym powstawanie urazów. Każdy z nich powinien być skonsultowany i leczony w gabinecie ortopedycznym – tylko specjalista jest bowiem w stanie wskazać odpowiednie metody wyeliminowania kontuzji związanej ze stawem skokowym.

Konieczna artroskopia

Obecnie w przypadku większości zabiegów operacyjnych poszukiwane są rozwiązania gwarantujące minimalną inwazyjność. Jednym z nich jest artroskopia, dzięki której skutecznie można leczyć wnętrza stawów. Z tego względu jest ona wykorzystywana również w przypadku urazów stawu skokowego. Specjalista z zakresu ortopedii dysponujący niezbędnymi kwalifikacjami jest w stanie w ten sposób leczyć m.in. uszkodzenia chrząstki stawowej. Mikrourazy, uszkodzenia zwyrodnieniowe czy inne kontuzje powodują spory ból w kontuzjowanym stawie, któremu często towarzyszy charakterystyczna opuchlizna.

W takiej sytuacji niezbędne jest odbycie konsultacji w profesjonalnym gabinecie ortopedycznym. Jednym z takich miejsc jest punkt, który prowadzi dr n. med. Tomasz Poboży – specjalista II stopnia ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jego doświadczenie w połączeniu z ogromną wiedzą pozwalają skutecznie leczyć także inne urazy w obrębie stawu skokowego. Dzięki artroskopii można usunąć ciała wolne, narośle czy przerośniętą błonę maziową, a do szeregu zabiegów w tym zakresie włącza się też rekonstrukcja więzadeł czy odbarczanie ścięgna Achillesa.

Niełatwe zabiegi

Do ortopedy pacjenci udają się również wtedy, gdy konieczne jest wykonanie zabiegu alloplastyki. To inaczej wstawienie endoprotezy, która jest rozwiązaniem w przypadku braku możliwości zastosowania innych metod leczenia przy urazach związanych m.in. właśnie ze stawem skokowym. Zabieg w sposób profesjonalny przeprowadzony powinien być w sprawdzonym gabinecie ortopedycznym, który zajmie się też korekcją koślawości palucha. Dolegliwość ta może znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie, dlatego warto wyeliminować ją we właściwy sposób.

Skuteczne leczenie ortopedyczne obejmuje także leczenie palców młotkowatych, a w ramach realizowanych zabiegów specjalista w tym zakresie będzie w stanie zająć się entezopatią rozcięgna podeszwowego. Wyeliminowanie tego typu problemów związanych ze stawem skokowym nie jest proste i wymaga przede wszystkim postawienia trafnej diagnozy. Tę uzyskać można u renomowanego ortopedy – warto postawić na doświadczonego lekarza, który dysponuje nie tylko sporą wiedzą, ale też nowoczesnym gabinetem przystosowanym do przeprowadzania poszczególnych zabiegów.