Lecznice dla zwierząt – na jaką opieką mogą liczyć nasi pupile?

Materiał partnera
2019-08-06

Każdy, kto choć raz miał przyjemność być właścicielem psa lub kota, nie potrafi wyobrazić sobie bez nich życia. To właśnie nasi pupile często sprawiają, że zyskuje ono inny, znacznie weselszy wymiar. Dlatego właśnie tak wiele uwagi powinno poświęcić się temu, aby nasi podopieczni cieszyli się długim i nienagannym zdrowiem. Niestety podobnie jak ludzie, zwierzęta narażone są na różnego rodzaju choroby oraz urazy. Na co można liczyć ze strony najlepszych weterynarzy?

Stomatologia zwierząt

Doskonały stan uzębienia, zarówno dla psów, jak i dla kotów, jest niezbędny do tego, aby mogły one funkcjonować w sposób właściwy. Największym zagrożeniem dla zwierząt, jeśli chodzi o jamę ustną, jest kamień nazębny, który ze względu na specyficzne środowisko bakteryjne gromadzi się znacznie szybciej i w zdecydowanie większych ilościach niż w przypadku ludzi. Choć producenci karm dla psów prześcigają się w projektowaniu żywności o dodatkowych funkcjach, wspomagających usunięcie kamienia, nie należy zapominać o tym, iż nie jest to rozwiązanie kompleksowe. Aby nie narażać zwierzęcia na ból, dyskomfort, a w skrajnych sytuacjach nawet utratę uzębienia, warto od czasu do czasu udać się do kliniki weterynaryjnej w celu sprawdzenia ilości kamienia na zębach lub jego ewentualnego usunięcia.

Aby mieć pewność, że zabieg ten zostanie przeprowadzony z jak największą troską o zwierzę, zdecydowanie warto zaufać najbardziej renomowanym ośrodkom, do których zdecydowanie należy Lecznica dla Zwierząt "US-Wet". Poza usuwaniem kamienia nazębnego wszyscy zainteresowani mogą liczyć również na usuwanie zainfekowanych zębów oraz kompleksowe leczenie stanów zapalnych dziąseł. Co jeszcze oferują weterynarze?

Leczenie chorób skóry i planowanie diety

Zwierzęta podobnie jak ich właściciele mogą mieć również problemy ze skórą. Przyczynić mogą się do tego zarówno czynniki alergiczne, jak i pasożyty, czy choroby wewnętrzne. Aby poradzić sobie z chorobami skóry u zwierząt, w zdecydowanej większości przypadków, weterynarze popierają zainfekowany wycinek do badań laboratoryjnych. Po ustaleniu tego, z czym konkretnie ma się do czynienia, można przystąpić do skutecznego leczenia. Zdarza się również, iż za chorobę skóry odpowiada źle zbilansowana dieta lub nieodpowiednio dobrana karma.

Spraw związanych z dietą absolutnie nie należy bagatelizować. Szczególnie gdy jest się właścicielem psa, którego rasa wykazuje ogólne silne tendencje do utraty linii. Podawanie zbyt dużej ilości posiłków, choć dla zwierzęcia będzie przez pewien czas niezwykle atrakcyjne,  z czasem może przyczynić się do wielu niebezpiecznych chorób bezpośrednio lub pośrednio związanych z układem krążenia.

Opracowanie artykułu:

Lecznica dla Zwierząt "US-Wet" Grzegorz Gudz

ul. Książąt Czartoryskich 33, 37-522 Szówsko podkarpackie
e-mail
www
telefon