Blog Panoramy Firm

Licówki porcelanowe – co warto o nich wiedzieć?

Materiał partnera
2019-07-15
zdrowy uśmiech

Piękny i zdrowy uśmiech jest niezwykle ważny. Niestety rzadko kto może pochwalić się naturalnie idealnym stanem uzębienia. W zdecydowanej większości przypadków wymaga on mniejszej lub większej interwencji ortodonty lub dentysty. Warto również podkreślić, że jeśli chodzi o zęby, to nie na wszystko mamy wpływ. Mowa tu choćby o przebarwieniach, które z czasem pojawią się u wszystkich osób, nawet u tych, które do higieny jamy ustnej przykładają ogromną wagę. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Czym są licówki?

Ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów, którzy chcą zapewnić ze wszech miar olśniewający uśmiech, wciąż cieszą się licówki. Co to takiego? W dużym skrócie to nic innego niż cienkie płytki nakładane na zęby. Choć wykonać je można z wielu materiałów, zdecydowanie największym uznaniem cieszy się porcelana. Dlaczego? Otóż dlatego, iż licówki porcelanowe cechują się ogromną wytrzymałością zarówno na przebarwienia, jak i ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Warto również wspomnieć o tym, iż porcelana jako materiał, jest dla organizmu człowieka kompletnie obojętna.

Specjaliści nie zaobserwowali żadnej zależności pomiędzy zastosowaniem licówek porcelanowych a potencjalnymi reakcjami alergicznymi. Licówki doskonale ukrywają także pęknięcia zębów oraz ich nierówną powierzchnię. Nienaganny efekt estetyczny licówek utrzymuje się nawet do 10 lat, co stawia ten właśnie produkt w absolutnej czołówce. Co jeszcze warto wiedzieć o licówkach?

Licówki porcelanowe – czy dla każdego?

Zastosowanie licówek nie jest zabiegiem, z którego mogą skorzystać wszyscy. Aby mogły one pełnić swoją funkcję przez długi czas, istnieje konieczność przygotowania pacjenta do takiego zabiegu. Czynnikami uniemożliwiającymi zastosowanie licówek są przede wszystkim wady zgryzu, które powodują nadmierne obciążenie licówek. Z licówek nie mogą skorzystać także osoby, które mają małe zęby. Zbyt mała powierzchnia przyklejenia licówki może spowodować jej odpadnięcie. Jeżeli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, warto skorzystać z usług najbardziej renomowanych placówek, które są w stanie zagwarantować najwyższą jakość zarówno samych licówek, jak i sposobu wykonania zabiegu.

Do miejsc takich zdecydowanie zalicza się Pracownia Dentystyczna Unident, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej oraz nowoczesnemu wyposażeniu od lat pomaga wszystkim zainteresowanym zadbać o zjawiskowy stan uzębienia. Jeżeli już licówki znajdą się na swoim miejscu, za wszelką ceną należy unikać złych nawyków związanych np. z obgryzaniem paznokci, czy gryzieniem ołówków. Działania takie mogą przyczynić się do osłabienia struktury licówek.