Manicure biologiczny - na czym polega i dla kogo jest dedykowany

Materiał partnera
2019-07-16
manicure biologiczny

Jeszcze do niedawna zadbane paznokcie były kojarzone z modnym manicure’m żelowym czy hybrydowym. Obecnie panie stawiają przede wszystkim na zdrowe i naturalne paznokcie. Manicure biologiczny, który dotychczas stał na uboczu jeśli chodzi o popularność zabiegów kosmetycznych, teraz przeżywa swój renesans. Tu stawia się na naturalność, wykorzystuje się przyrządy z papieru i szkła. A wszystko po to, by paznokcie były traktowane delikatnie.

Czym jest manicure biologiczny i na czym polega?

Manicure biologiczny to pielęgnacja paznokci połączona z ich tradycyjnym malowaniem. Jest obecny w wielu salonach kosmetycznych, w tym w Studio Urody Orchidea w Łodzi. W zabiegu tym chodzi przede wszystkim o pielęgnację i zdrowie paznokci, a dopiero potem o efekt upiększający. Rezygnuje się tu z agresywnej pielęgnacji. Nie używa się metalowych narzędzi i nie wycina skórek. Przystępując do manicure’u biologicznego kosmetyczka najpierw usuwa lakier z płytki paznokcia stosując delikatny zmywacz. Kolejnym krokiem jest delikatne odsunięcie skórek, zazwyczaj przy pomocy drewnianego patyczka oraz środków zmiękczających. Następnie paznokcie są opiłowywane szklanym lub papierowym (ewentualnie plastikowym) pilnikiem, by nadać im określony kształt. Można zastosować także peeling na dłonie, dzięki któremu zarówno one, jak też paznokcie uzyskają gładkość i jednolity kolor. Później kosmetyczka przystępuje do odtłuszczenia płytki paznokci, na które nakłada odżywkę. W końcowym etapie przystępuje do malowania paznokci lakierem na wybrany kolor.

Kto może korzystać z manicure’u biologicznego?

Z zabiegu tego może korzystać każdy, kto ceni sobie naturalny wygląd i preferuje nieinwazyjne metody pielęgnacji. Ze względu  na swoje właściwości wzmacniające oraz regenerujące, szczególnie polecany jest kobietom, które mają delikatne i zniszczone paznokcie. Ale nie tylko. Wskazań do przeprowadzenia tego zabiegu jest więcej. Polecany jest osobom, które mają nierówną płytkę paznokcia, przesuszoną skórę wokół niej, jak też sucha i łuszczącą się skórę dłoni. Z tego typu pielęgnacji śmiało mogą korzystać osoby z cukrzycą oraz chorobami zwianymi z krzepliwością krwi. Stosowanie szklanych i papierowych narzędzi nie uszkadza płytki paznokcia i nie powoduje jego rozdwajania się. W związku z tym, że nie praktykuje się tu wycinania skórek, minimalizowane jest ryzyko występowania obrzęków oraz zakażeń. Zabieg jest bezpieczny dla dłoni i paznokci, które chroni i pielęgnuje.

Poza manicure’em biologicznych w salonach kosmetycznych można skorzystać z zabiegu parafinowego na dłonie. Można wykonać zabiegi na ciało i na twarz. Jeśli jesteś przyzwyczajona do innych zabiegów na paznokcie, możesz wybrać manicure hybrydowy, japoński, francuski, a także pedicure.