Chyba wszystkie kobiety chcą dbać o swój wygląd. W tym celu często odwiedzane są salony kosmetyczne. Jednym z najpowszechniejszych zabiegów jest manicure. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach wielkim hitem stały się paznokcie hybrydowe. Od czasu pojawienia się na rynku lakierów hybrydowych, zauważyć można ogromne zainteresowanie nimi. Ich właściwości spowodowały, że manicure hybrydowy jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów na paznokciach u dłoni.

Czym jest i jak przebiega manicure hybrydowy?

Jedną z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci jest manicure hybrydowy. W trakcie tego zabiegu wykorzystuje się połączone ze sobą lakier do paznokci i żel do manicure, które tworzą lakier hybrydowy. Wykonane w ten sposób paznokcie cechują się trwałością oraz są odporne na uszkodzenia. Ponadto paznokcie hybrydowe wyglądają bardzo naturalnie.

Manicure hybrydowy jest bardzo podobny do klasycznego malowania paznokci, jednakże jego efekt jest zdecydowanie trwalszy. W trakcie tego zabiegu lakier nakładany jest na paznokieć przy użyciu pędzelka, tak, jak to ma miejsce w przypadku klasycznego manicure. Zanim jednak możliwe będzie nałożenie lakieru konieczne jest przygotowanie paznokcia do zabiegu. W tym celu paznokcie zostają przetarte płynem odtłuszczającym. Po tej czynności na paznokieć nakłada się specjalną bazę hybrydową, na którą naniesiony zostanie lakier hybrydowy. Kosmetyczki z salonu kosmetycznego Agnes ze Święcan w województwie Podkarpackim nakładają dwie warstwy lakieru, ponieważ to powoduje pełne krycie paznokcia.

Po nałożeniu każdej warstwy lakieru hybrydowego należy go utrwalić. W tym celu wykorzystuje się lampy UV lub lampy LED. Jednym z ostatnich kroków do stworzenia hybrydowych paznokci jest nałożenie na warstwy lakieru nabłyszczającego topu. Po jego nałożeniu na paznokieć musi on zostać utwardzony pod lampą. Zabieg hybrydowego manicure kończy się przetarciem paznokci cleanerem, który pomaga pozbyć się lepkiej warstwy pozostałej na paznokciach.

Zmniejszenie uczulenia na lakier hybrydowy

Lakier hybrydowy, podobnie jak inne środki, może być przyczyną uczuleń. Specjaliści z tej dziedziny zalecają kilka czynności, które pomogą zmniejszyć uczulenie. Przede wszystkim nie należy nakładać lakieru hybrydowego na uszkodzoną lub zniszczoną płytkę paznokcia. W celu wykonania hybrydowego manicure paznokcie powinny być zdrowe i odpowiednio przygotowane.

Zmniejszenie uczulenia na lakier hybrydowy ma także sposób jego nakładania. Podczas malowania paznokci należy uważać, by nie zalać naskórka, ponieważ lakiery nie powinny mieć kontaktu ze skórą. Jeśli wiemy, że jesteśmy alergikami, powinniśmy przed zakupem lakieru hybrydowego przeczytać jego skład. Oczywiście nie musimy zwracać uwagi na wszystkie składniki. Najważniejsze jest to czy na opakowaniu znajduje się informacja na temat zawierania formuły 3 free. Gdy lakier posiada taką formułę, wówczas jego skład jest łagodniejszy, co zmniejsza ryzyko uczulenia.