Szczuplejsza sylwetka na lato? Ciągle jeszcze można skorzystać z masaży odchudzających w Studio Avangarda Eweliny Korycińskiej. Najlepiej zapisać się na serię zabiegów, które w połączeniu z dietą i dodatkową aktywnością fizyczną pomogą zadbać o formę na wakacje. Co sprawia, że masaże wyszczuplające przyczyniają się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Odchudzanie – masaż i drenaż

Masaż wyszczuplający, to nic innego jak klasyczny masaż. Jednak masażysta lub kosmetyczka wykonuje go znacznie szybciej i energiczniej. Ruchy powinny być szybkie, aby zadziałać na komórki tłuszczowe zlokalizowane w tkance podskórnej. Masaże oraz inne zabiegi modelujące sylwetkę to oferta Studia Kosmetycznego Avangarda Eweliny Korycińskiej. Jak podkreśla specjalista od modelowania ciała:

Redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa, kiedy ciało jest bardziej miękkie. Poprzez serię zabiegów zmniejsza się złogi tłuszczowe zalegające w komórkach. Powierzchnia skóry jest wygładzona, ponieważ znikają podskórne grudki tłuszczu, które mogą przyczyniać się do rozwoju cellulitu.

Dodatkowo, wykorzystuje się również technikę drenażu, aby pozbyć się zalegającej limfy w tkankach. Polega on na wykonywaniu ruchów w stronę serca. Odprowadzenie limfy jest szczególnie polecane, kiedy puchną ręce lub nogi. Jest to problem, z którym zmagają się niektórzy w upalne dni. Pomaga też w szybszym pozbywaniu się tłuszczu, ale tylko pod warunkiem pilnowania codziennej diety.

Cellulit – dlaczego nazywany jest „pomarańczową skórką”?

Tkanka tłuszczowa ma postać grudek, a tłuszcz który nadmiernie się gromadzi sprawia, że tkanka podskórna jest pofałdowana w miejscu, gdzie jest ich najwięcej. Kiedy ściśnie się skórę, wygląda ona, jak skórka pomarańczy, ponieważ na jej powierzchni są widoczne wgłębienia i liczne nierówności. Przy bardziej zaawansowanym stopniu cellulitu, taki efekt jest widoczny nawet bez ściskania fałdu skóry. Masaże wyszczuplające poza tym, że przyczyniają się do zmniejszenia obwodów ciała, redukują cellulit. Kosmetyczka do każdego zabiegu używa specjalnych preparatów na bazie składników:

  • rozgrzewających i przyspieszających metabolizm komórek, jak m. in. kofeina i L – karnityna

  • ujędrniających, jak np. kwas hialuronowy, koenzym Q10 czy masło kakaowe

Serum lub balsam wnika głęboko w tkankę podskórną. Połączenie masażu wyszczuplającego z odpowiednim kosmetykiem pozwoli na dostarczenie składników aktywnych, które dodatkowo rozbijają tłuszcz, a tym samym wspomagają odchudzanie. W Studio Avangarda warto również zapytać o masaż podciśnieniowy, czyli endermologię.