Salony kosmetyczne oferują wiele rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych na ciało. Jednym z nich jest oczyszczający zabieg mikrodermabrazji. Wykonywany przy pomocy specjalistycznego sprzętu cieszy się dużą popularnością dzięki wysokiej skuteczności, jaką oferuje. Na czym polega i kiedy warto wykonać mikrodermabrazję? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Przebieg mikrodermabrazji

Zabieg ten polega na oczyszczaniu skóry za pomocą specjalistycznego narzędzia lub kosmetyków. Pozwala skutecznie wygładzić skórę i zminimalizować niedoskonałości. Mikrodermabrazja przeprowadzana jest w salonach kosmetycznych takich jak ten, który w Świebodzinie prowadzi Joanna Jamroz. Wyróżnić możemy przy tym trzy rodzaje dermabrazji, a wybór odpowiedniej dokonywany jest na podstawie rozmowy kosmetyczki z klientką oraz diagnostyki skóry – na przykład za pomocą lampy Wooda.

W mikrodermabrazji diamentowej naskórek złuszczany jest przy użyciu głowicy urządzenia wykonanej z diamentów syntetycznych lub naturalnych. Mikrodermabrazja korundowa polega na ścieraniu naskórka głowicą pokrytą kryształkami korundu, natomiast mikrodermabrazja tlenowa wykorzystuje tlen oraz sól fizjologiczną.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia i odtłuszczenia skóry. Następnie głowica urządzenie przykładana jest do każdego fragmentu skóry poddawanego mikrodermabrazji. Aparat lekko zasysa skórę, by ją dokładnie oczyścić. Ostatni krok to nawilżenia skóry. Pamiętać ponadto należy o tym, aby w kolejnych dniach szczególnie dbać o skórę – unikać należy między innymi basenu oraz słońca. Zazwyczaj jedna sesja to za mało, by uzyskać zadowalające skutki, najczęściej wykonuje się pięć zabiegów, ale i to ustala kosmetyczka indywidualnie.

Efekty mikrodermabrazji obejmują wygładzenie zmarszczek i spłycenie tych głębokich. Zabieg minimalizuje też rozstępy oraz likwiduje blizny. Ponadto regeneruje skórę, rozjaśnia przebarwienia, pobudza produkcję kolagenu i tym samym spowalnia proces starzenia.

Kiedy wykonać mikrodermabrazję

Zabieg mikrodermabrazji zalecany jest osobom, które mają tłustą cerę czy rozszerzone pory. Warto też sięgnąć po tę metodę, jeśli naszym problemem są blizny, zrogowacenia lub przebarwienia skóry. Wskazania do przeprowadzenia zabiegu obejmują:

  • trądzik;
  • piegi i przebarwienia;
  • rozstępy;
  • blizny;
  • zmarszczki;
  • wiotką skórę;
  • skórę zniszczoną słońcem;
  • zmiany potrądzikowe.

Mikrodermabrazja nie jest natomiast wskazana w przypadku trądziku różowatego, opryszczki lub brodawki. Nie może być stosowana w przypadku nowotworów skóry oraz leczenia onkologicznego. W sytuacji, gdy mikrodermabrazja nie może być wykonana, stosuje się peeling kawitacyjny.