Wybór sprzętu do rehabilitacji to nie lada wyzwanie. Każde schorzenie jest inne, przez co proces leczenia wydaje się być kwestią indywidualną. Odpowiednie dobrany sprzęt rehabilitacyjny to klucz do prawidłowego wyleczenia schorzeń, a przede wszystkim do tego, by dolegliwości nie powracały. Urządzenia muszą być  dopasowane do możliwości ruchowych osoby. Jak wybrać idealny sprzęt rehabilitacyjny? Na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Rehabilitacja i jej rodzaje

Proces rehabilitacji polega na wykonaniu kompleksowych działań mających na celu przywrócenie osobie chorej pełnej sprawności fizycznej. To istotny etap pourazowy, który ma sprawić, by kontuzja już nigdy więcej się nie pojawiała. Rodzajów rehabilitacji medycznej  jest wiele – ortopedyczna, kardiologiczna, pulmonologiczna itp.  Celem tej pierwszej jest przywrócenie pełnej sprawności narządu ruchu. Rehabilitacja kardiologiczna ma za zadanie wyleczyć choroby układu sercowo-naczyniowego, natomiast pulmonologiczna powinna  zahamować i nie dopuścić do ponowienia chorób niewydolności oddechowej. Odpowiednia rehabilitacja nie może się odbyć bez stosowania wysokiej jakości sprzętu rehabilitacyjnego.

Sprzęt rehabilitacyjny

W skład urządzeń do rehabilitacji wchodzą liczne produkty, które powinno dopasować się do rodzaju schorzenia – pod względem ciężaru, rozmiaru i sposobu użytkowania. Przy wyborze sprzętu rehabilitacyjnego warto zwrócić uwagę na zalecenia lekarza i rehabilitantów. Osoby cierpiące na brak możliwości sprawnego poruszania powinny zainwestować w wysokiej jakości kule, laski i oczywiście wózki inwalidzkie, które ułatwią wykonywanie każdej czynności fizycznej. Cały sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny można dostać w sklepie  Remedium z Wrocławia. Firma dysponuje szerokim asortymentem produktów medycznych certyfikowanych, zachodnich marek. Dodatkowo sklep posiada możliwość nabycia sprzętu rehabilitacyjnego refundowanego przez NFZ.


Dokonując wyboru zakupu urządzeń do rehabilitacji, należy sprawdzić, czy dany produkt jest certyfikowany, a przez to - bezpieczny. Najlepiej, jeżeli produkty są łatwe i sprawne do złożenia, a przy tym stosunkowo lekkie. To ważne, ponieważ wysoka jakość sprzętu może znacząco wpłynąć na cały proces udanej rehabilitacji.