Stopy powinny być odpowiednio zadbane, by gwarantować możliwość komfortowego chodzenia. Wszelkie problemy związane np. z wrastającymi paznokciami, brodawkami czy grzybicą paznokci można skutecznie wyleczyć w dobrym gabinecie podologicznym. Specjaliści zajmujący się tego typu dolegliwościami wykonają także podstawowy zabieg podologiczny. Na czym dokładnie polega?

Właściwie obcięte paznokcie

Skrócenie paznokci u stóp musi być przeprowadzone prawidłowo. Niewłaściwe wykonywanie tej czynności przyczynia się m.in. do powstania wrastających paznokci, które stają się uciążliwym, bolesnym problemem. Określany także jako pedicure leczniczy podstawowy zabieg podologiczny to przede wszystkim odpowiednie obcięcie paznokci. Specjalista z gabinetu podologicznego wykona tę czynność w sposób umiejętny, wykorzystując właściwe narzędzia, dzięki czemu unikniemy wspomnianych nieprzyjemności związanych z pojawieniem się wrastających paznokci.

Podolog zadba też o opracowanie wałów okołopaznokciowych. Ich przerost może doprowadzić do dolegliwości bólowych, a dla wielu osób wygląda nieestetycznie, w związku z czym dobrze jest zadbać właśnie o tę część stóp. Zajmie się nią Podocentrum Gabinet Stóp Karina Gaweł, w którym pedicure leczniczy przeprowadzany jest w sposób kompleksowy, co oznacza nierzadko usuwanie modzeli. Czym są i jak dokładnie wygląda ten etap wykonanego profesjonalnie podstawowego zabiegu podologicznego?

Problematyczne modzele

Modzele to nic innego jak punkty, w których naskórek uległ nadmiernemu zrogowaceniu. Stopy z modzelami charakteryzują się twardą skórą, która bez rozpoczęcia odpowiedniej terapii w gabinecie podologicznym staje się bolesna. Pieczenie wywołane modzelami to jedna z dolegliwości, jakim można jednak zapobiec dzięki wspomnianym podstawowym zabiegom podologicznym. Ich regularne wykonywanie pozwala usunąć modzele w sposób właściwy, a następnie dopasować terapię pozwalającą uniknąć takiego problemu w przyszłości.

Podolog realizujący pedicure leczniczy zadba zatem kompleksowo o zdrowie stóp i ich wygląd. Przyczyni się to znacząco do poprawienia komfortu chodzenia i wyeliminowania wielu dolegliwości. Podstawowy zabieg podologiczny przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalistycznych środków, dzięki czemu efekty utrzymują się przez dłuższy czas. Zadbaj zatem o zdrowie swoich stóp poprzez wykonanie podstawowego zabiegu podologicznego w specjalistycznym gabinecie – warto przy tym pamiętać o regularnych wizytach u podologa, dzięki którym można zwalczyć modzele, wrastający paznokieć i inne dolegliwości.