Większość osób na letnie wakacje zabiera ze sobą, oprócz kostiumu kąpielowego, różne rodzaje produktów filtrami przeciwsłonecznymi, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. W ostatnich latach obserwujemy również większą świadomość społeczną związaną z ochroną nie tylko skóry, lecz także wzroku. Coraz więcej okularów przeciwsłonecznych staje się obowiązkowym wyposażeniem plażowym. W ich wyborze pomogą pracownicy firmy Oko-Trend Salon Optyczny Urszula Lasek z Czarnego Dunajca.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Podczas wyboru okularów przeciwsłonecznych należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest filtr polaryzacyjny i filtr fotochromowy. Pierwszy bardzo dobrze wyostrza obraz. Okulary polaryzacyjne są idealne dla kierowców i osób, które uprawiają sporty lotnicze. Drugi filtr gwarantuje ochronę dla oka, a jego dodatkową cechą jest to, że dostosowuje się do natężenia światła. Oznacza to, że im jaśniejsze otoczenie, tym ciemniejsza soczewka i na odwrót. Kolejnym czynnikiem jest wytrzymałość. Zazwyczaj wiąże się to z dobrą jakością. Warto wybrać markę, która do produkcji okularów używa najlepszych materiałów. Takie produkty oferuje firma Oko-Trend Salon Optyczny Urszula Lasek z Czarnego Dunajca. Okulary przeciwsłoneczne kupione w tym salonie na pewno będę odporne na uszkodzenia i zapewnią wysoką ochronę wzroku.

Najbardziej ogólną i jednocześnie najłatwiejszą zasadą wyboru odpowiednich okularów jest ta, która mówi, że okulary powinny mieć kształt przeciwny do kształtu twarzy. Jeśli twarz jest okrągła, prostokątne lub kwadratowe oprawki są idealne. Z kolei dla twarzy prostokątnej lub trójkątnej lepsze będą warianty o zaokrąglonych kształtach. Okulary nie mogą być za duże dla twarzy, ponieważ wtedy ich soczewki mogą po prostu się zabrudzić. Z kolei okulary, które są zbyt małe, mogą nie chronić wystarczająco przed światłem słonecznym. Warto zwrócić też uwagę na kolor oprawek i soczewek. Kupując okulary przeciwsłoneczne, wystarczy wybrać klasyczne ciemne kolory. Lato to pora roku pełna kolorowej radości, więc można postawić na coś zupełnie wyjątkowego. Oryginalny wygląd zapewnią okulary z niebieskimi, pomarańczowymi lub fioletowymi szkłami. Jeśli posiadają odpowiednie filtry i certyfikaty, będą stanowić ochronę oczu i oryginalne akcesorium.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

W firmie Oko-Trend Salon Optyczny Urszula Lasek z Czarnego Dunajca można kupić także okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. Warto zapytać sprzedawcę o filtr UV znajdujący się w produkcie. Określa on ilość światła przepuszczanego przez okulary przeciwsłoneczne do oka. Zasadniczo im wyższy numer filtra, tym lepszą ochronę oczu daje. Najczęściej stosowane filtry w okularach to 2 lub 3. Zaleca się ich stosowanie w umiarkowanym nasłonecznieniu oraz podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych. W przypadku uprawiania sportów wodnych lub spacerów po górach lub na plaży najlepszym wyborem będą okulary przeciwsłoneczne z filtrem kategorii 4.