Problemy ze słuchem mogą poważnie ograniczać nawet codzienne funkcjonowanie, dlatego warto postawić na profesjonalny aparat renomowanego producenta. Poszczególne modele dostosowywane są do potrzeb użytkowników w taki sposób, by odpowiadały im nie tylko pod względem osiąganych parametrów, ale też wyglądu. Czym zatem konkretnie charakteryzują się najpopularniejsze aparaty słuchowe?

Prawie niewidoczne aparaty

Aparat słuchowy umieszcza się przeważnie w uchu bądź jego okolicach. Takie rozwiązanie daje możliwość dobrego słyszenia osobom, u których stwierdzone zostały w wyniku przeprowadzonych badań problemy w tym zakresie. Wiele z nich stawia przede wszystkim na dyskrecję – w takim wypadku doskonale sprawdzi się aparat słuchowy głęboko wewnątrzkanałowy, który określa się najczęściej skrótem IIC. Jest on zupełnie niewidoczny, a dzięki indywidualnemu dopasowaniu staje się również bardzo komfortowym narzędziem do poprawy słuchu.

Bardzo dyskretne są też aparaty wewnątrzkanałowe CIC. Również i w tym wypadku konkretny model jest przystosowywany do potrzeb, co sprawia, że jest on niezwykle komfortowy. Oba typy aparatów znaleźć można w rozbudowanej ofercie firmy Dor-Med, która posiada też szereg innych rozwiązań w tym zakresie. Warto jednak zauważyć istotną różnicę pomiędzy wymienionymi rodzajami aparatów słuchowych – IIC rekomendowany jest dla osób z maksymalnie umiarkowanym ubytkiem słuchu, natomiast CIC sprawdzi się też wtedy, gdy ubytek ten jest umiarkowanie ciężki.

Szeroki asortyment aparatów słuchowych

Istnieją również aparaty kanałowe ITC oraz wewnątrzuszne ITE, które są już modelami widocznymi, jednak nadal pozostają dyskretne dzięki ich kolorom dopasowywanym do konkretnych odcieni skóry. Łatwo się je dopasowuje, co jest niewątpliwym ich atutem, podobnie jak możliwość stosowania przez osoby nawet z ciężkim ubytkiem słuchu. W takim wypadku lepiej jednak sprawdzi się aparat słuchowy wewnątrzuszny ITE. W kanale usznym można także umieścić specjalistyczną słuchawkę, czyli tzw. RIC.

Takie rozwiązanie jest również komfortowe i zapewnia właściwe słyszenie, a wiele kolorów obudowy sprawia, że aparat tego typu może być dopasowany do indywidualnych preferencji. Sporym zainteresowaniem nieustannie cieszą się też aparaty zauszne, które także znaleźć można w rozbudowanej ofercie firm zajmujących się sprzedażą tego typu artykułów. Warto skonsultować wybór konkretnego rozwiązania ze specjalistą – dzięki jego wskazówkom uda się nie tylko dopasować aparat pod kątem wygody jego użytkowania, ale przede wszystkim odzyskać radość z doskonałego słyszenia w każdych niemal warunkach.