Niepubliczne przychodnie i ich rewolucyjne podejście do pacjenta!

Materiał partnera
2019-08-29

Już dzisiaj zadowolenie pacjentów korzystających z pomocy medycznej niepublicznych przychodni, jest znacznie większe, niż tych uczęszczających do ośrodków publicznych. Wielokrotnie drugie z nich, są niedofinansowane, a ich restrukturyzacja wewnętrzna jest przez to niemożliwa. Finansowanie prywatnych przychodni ze środków własnych, urzędowych i z programów ministerialnych, pozwala na tworzenie nowej jakości medycyny pierwszego kontaktu. Poznaj kilka rewolucyjnych wdrożeń, najlepszych NZOZ-ów w Polsce!

Logistyka na pierwszym miejscu!

Pacjenci przychodni i różnych specjalistycznych poradni, przede wszystkim skarżą się na to, że ośrodki zdrowia są przepełnione, a oczekiwanie na wizytę trwa nawet miesiącami. Nie inaczej jest również z długimi kolejkami, które niestety wielokrotnie „każą” nam oczekiwać na swoją kolej nawet kilka godzin. To właśnie w tym zakresie rewolucję wprowadziły nowoczesne NZOZ-y! Zarządzane są one bowiem w oparciu o nowoczesne standardy logistyczne, pozwalające dokładnie zaplanować wizytę. Dzięki temu kolejki do danych lekarzy są mniejsze, a czas oczekiwania nawet o połowę krótszy.

Innowacyjność, która ma znaczenie

Innowacyjność Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, nie tylko związana jest z posiadaniem przez nie najnowocześniejszej aparatury diagnostycznej, ale również na otwieraniu się na pomoc mobilną. Mowa tu nie tylko o domowych wizytach w ramach POZ, ale także o możliwości dokonania rejestracji online na stronie internetowej przychodni! Podobnie jest z odbiorem niektórych wyników badań, które również można pobrać po zalogowaniu się na własne sieciowe konto. Taka zautomatyzowana obsługa pacjentów, jest możliwa między innymi dzięki stosowaniu systemu KS-SOLAB – Zintegrowanego Systemu Wspomagania Zarządzania Laboratorium.

Szybka diagnoza oraz poradnie specjalistyczne pod ręką!

Ośrodki niepubliczne, bardzo często stawiają również na to, aby w ich strukturach działało wiele poradni specjalistycznych. Niektóre z nich świadczą pomoc odpłatnie, a inne zaś gwarantują opiekę medyczną w ramach pakietów socjalnych firmowych, czy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wiele gabinetów lekarzy specjalistów w jednej placówce, to wielokrotnie szansa na szybsze diagnozowanie poważnych schorzeń. Najlepsze przychodnie, starają się naśladować między innymi program Szybkiej Terapii Onkologicznej, który działa tak, aby proces diagnostyczny przebiegł, jak najszybciej, po to, by przejść do błyskawicznego leczenia pacjenta.

Wsparcie seniorów

Największą grupą pacjentów ośrodków niepublicznych, ale i również publicznych, są seniorzy, czyli osoby po 60/65 roku życia. To właśnie dla nich najlepsze przychodnie gwarantują dodatkowe udogodnienia. Rewolucyjne podejście w tym zakresie wdrożyły placówki PRO FAMILIA, które zapewniają pomoc medyczną m.in. w oparciu o Czerwonacką Kartę Seniora, pozwalającą skorzystać z wielu udogodnień oraz przywilejów, dla osób, które najbardziej tego wymagają.


Opracowanie artykułu: