Obecnie wysoki poziom stresu i napięcia nerwowego oraz mięśniowego jest coraz częściej diagnozowaną dolegliwością u osób w różnym wieku. Jedną z efektywnych metod radzenia sobie z brakiem równowagi i spokoju jest masaż relaksacyjny. Wykonany przez specjalistę w profesjonalnym gabinecie masażu, takim jak Juve Sc w Łodzi będzie z pewnością doskonałym rozwiązaniem dla zapracowanych i żyjących w stresie osób. Czym się wyróżnia?

Odpowiednie wykonanie masażu

Właściwie przeprowadzony masaż relaksacyjny ma szereg pozytywnych skutków dla naszego ciała oraz samopoczucia. Możliwości w zakresie jego wykonania jest sporo – występuje on bowiem pod wieloma postaciami. Jednym z wariantów jest masaż gorącymi kamieniami, który może obejmować wyłącznie okolice pleców, ale także całe ciało. Zapewniający relaks i odprężenie masaż zapewnia też lepszą regenerację mięśni, ma nawet pozytywny wpływ na układ krążenia. Warto zainteresować się również relaksem w otoczeniu olejków eterycznych.

Są one kluczowym elementem masażu aromaterapeutycznego. Juve Sc to miejsce przyciągające swoją aurą – przytulne i wprawiające w doskonały nastrój, w którym każdy rodzaj masażu relaksacyjnego przeprowadzany jest z należytą delikatnością, wprowadzając w stan głębokiego odprężenia. Taki masaż nie jest jednak remedium wyłącznie na wysoki poziom stresu – kiedy jeszcze dobrze jest zdecydować się na technikę relaksacyjną?

Masaż relaksacyjny doskonały na wiele dolegliwości

W czasach wszechobecnego pośpiechu, konieczności realizacji wielu zadań jednocześnie i tym samym najczęściej działania w silnym stresie, wielu ludzi cierpi na szereg dolegliwości związanych z takim trybem życia. Bezsenność, ale też nadpobudliwość czy napięcie mięśniowe to problemy, jakie wymagają właściwego rozwiązania. Pomocny może okazać się masaż relaksacyjny, do którego zaliczyć można wspomniane już warianty aromaterapeutyczne czy z użyciem gorących kamieni, ale też niezwykle odprężający i również pozytywnie wpływający na nasze samopoczucie masaż modem czy czekoladą.

Co ciekawe, masaż relaksacyjny może mieć również znaczenie w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, pobudzając nasz metabolizm do lepszej pracy. To właśnie takie rozwiązanie jest także często wybierana przez osoby powracające do pełni sił po przebytych urazach. Dzięki masażowi relaksacyjnemu można pozbyć się towarzyszącego rekonwalescencji uciążliwego bólu. Warto zatem regularnie decydować się na taką formę odprężenia – ma ona zdecydowanie pozytywny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale też stan zdrowia fizycznego.

Jakie inne rodzaje masażu można wykonać w gabinecie rewitalizacji Juve Sc

Oferta Juve Sc obejmuje także między innymi masaż bańkami i masaż odchudzający. Masaż bańkami to technika masażu, podczas której na skórę nakłada się specjalne bańki wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła. Bańki są nakładane na ciało po wcześniejszym naoliwieniu skóry, a następnie usuwa się z ich wnętrza powietrze, co powoduje podciśnienie. W ten sposób skóra zostaje wciągnięta do wnętrza bańki, co sprzyja lepszemu ukrwieniu obszaru poddanego masażowi oraz rozluźnieniu napiętych mięśni. Natomiast masaż odchudzający ma na celu zredukować tkankę tłuszczową i poprawić krążenie krwi. Technika ta może obejmować różne sposoby, takie jak: intensywne uciskanie, rolowanie, wstrząsanie i ugniatanie skóry. Masażysta zazwyczaj stosuje specjalne olejki lub kremy, aby ułatwić przeprowadzenie masażu.