Opieka nad osobami starszymi wymaga przede wszystkim zaangażowania ogromnych środków. W szczególności, jeśli chodzi o czas i siły. W dzisiejszych bardzo dynamicznych czasach rzadko kto może pozwolić sobie na to, aby czuwać nad ukochaną, starszą osobą przez cały czas. Dlatego właśnie warto wziąć pod uwagę rozwiązania, które znacznie poprawiłyby jakość życia seniora. Na jakiego rodzaju pomoc można liczyć w tym zakresie?

Opieka nad seniorami – pomoc stacjonarna

Jednym z najlepszych rozwiązań, jeżeli chodzi o zapewnienie seniorom komfortowego i urozmaiconego życia, jest skorzystanie z profesjonalnych usług, jakie oferują najbardziej wyróżniające się domy spokojnej starości. Dlaczego jest to optymalne rozwiązanie? Przede wszystkim dlatego, że seniorzy przez całą dobę mają zapewnioną opiekę lekarską i pielęgniarską. W razie zaistnienia takiej konieczności pomoc może zostać udzielona tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Nie można również nie wspomnieć o tym, iż w tego typu ośrodkach, seniorzy mogą skorzystać również z niezwykle urozmaiconej kuchni.

Ciepłe posiłki przygotowywane są minimum 3 razy dzienne i mogą zostać przyniesione do pokoju pacjenta, gdy ten, ma np. problemy z poruszaniem się. Domy spokojnej starości słyną również z organizowania czasu seniorom. Pacjenci mogą liczyć zarówno na rozległe tereny zielone do codziennych spacerów, jak i na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne oraz gry towarzyskie. Pomoc stacjonarna to przede wszystkim pewność, iż członek rodziny ma zapewnioną absolutnie najlepszą opiekę. Na co jeszcze można liczyć ze strony specjalistycznych ośrodków opieki?

Opieka nad seniorem w domu

Zdarza się, że z bardzo różnych względów, osoby starsze, które wymagają opieki, nie chcą opuścić swojego miejsca zamieszkania. W zdecydowanej większości przypadków są oni bardzo zżyci ze swoim miejscem na ziemi. Co zrobić w takiej sytuacji? Można skorzystać z usług, które polegają na opiece nad seniorem w jego domu. Opieka taka może mieć zarówno charakter krótko, jak i długoterminowy. W tym drugim przypadku osoba oddelegowana przez ośrodek wprowadza się do mieszkania pacjenta i czuwa nad nim w sposób ciągły.

Szukając pomocy w zakresie profesjonalnej opieki nad seniorami, warto zwrócić uwagę na ośrodki, cieszące się największą renomą. Zdecydowanie zalicza się do nich Dom Seniora Salutaris. Wszyscy pacjenci mogą liczyć na indywidualne podejście do każdego z przypadków, a co za tym idzie dostosowanie programu leczenie i wyżywienia do konkretnych potrzeb. Ośrodek słynie również z niezwykle uprzejmej i wyrozumiałej kadry opiekunów.