Oxybrazja, czyli sposób na piękną skórę twarzy

Materiał partnera
2019-06-28

Która z kobiet nie marzy o pięknej, nieskazitelnej skórze, pozbawionej przebarwień i innych niedoskonałości? Chyba nie ma takiej. Oxybrazja to zabieg dzięki któremu promienny wygląd cery stanie się codziennością. Wykonuje się go właśnie latem, kiedy wykonywanie innych zabiegów złuszczających jest niemożliwe ze względu na wysokie temperatury. Na czym dokładnie polega oxybrazja? Jakie są przeciwwskazania do jego stosowania?

Skuteczne oczyszczanie

Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji twarzy jest jej oczyszczanie. Zanieczyszczenia i nagromadzony martwy naskórek staje się przyczyną do powstawania wielu niedoskonałości, wyprysków czy zaskórników, a także stanowi idealne miejsce dla rozwoju wolnych rodników. Mają one negatywny wpływ na kondycję skóry, przyspieszając jej starzenie. Zadaniem oxybrazji jest przede wszystkim oczyszczenie twarzy oraz jej nawilżenie i dotlenienie. To innowacyjny sposób na poprawę witalności skóry, głównie cery wrażliwej, naczyniowej i alergicznej. Polega na złuszczeniu martwego naskórka za pomocą aplikacji w głąb skóry tlenu i soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem. Oprócz tego stosuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia naczynia. Do wykonywania oxybrazji używa się profesjonalnego urządzenia, emitującego strumień powietrza. Specjaliści ze studia urody Aurum mówią, że dodatkową zaletą oxybrazji, nazywanej również peelingiem wodno-tlenowym, jest nieinwazyjność oraz bezbolesność, dzięki czemu nie powoduje podrażnień i nie uszkadza skóry. Zabieg trwa około 30 min, a efekty widoczne są już po pierwszej aplikacji, w odróżnieniu od innych procesów, w przypadku których konieczne jest stosowanie serii. Klientki decydują się na wykonanie oxybrazji głównie ze względu na:

  • Poprawę cyrkulacji krwi
  • Regulację pracy gruczołów łojowych
  • Wyrównany koloryt skóry
  • Zwężone pory
  • Odbudowanie włókien kolagenowych
  • Jędrność skóry

Oxybrazja zazwyczaj staje się pierwszym etapem zabiegów pielęgnacyjnych poprawiających wygląd skóry, gdyż po jej zastosowaniu jest ona dogłębnie oczyszczona, co pozwala na dalszą ingerencję w strukturę naskórka.

Kto możne skorzystać z oxybrazji?

Jak wynika z opinii specjalistów ze studia urody Aurum, peeling wodno-tlenowy cieszy się ogromnym powodzeniem, gdyż przeznaczony jest dla wielu rodzajów skóry, m. in. dla skóry z przebarwieniami, naczyniowej, przesuszonej oraz trądzikowej z widocznymi bliznami. Działa przeciwstarzeniowo i przeciwzmarszczkowo. Nie powinny jej stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby z bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi infekcjami skóry. Inne przeciwwskazania to przede wszystkim nadciśnienie, opryszczka, zmiany ropne, stany zapalne skóry. W przypadku świeżych blizn należy poczekać do całkowitego jej zagojenia się. 

Opracowanie artykułu:

Aurum Studio Urody Kamil Wolewiński

ul. Ordona 7, 40-164 Katowice śląskie
e-mail
telefon