Zaczerwienione, piekące oko czasami potrzebuje tylko kropli nawilżających. Jednak takich objawów nie należy bagatelizować i warto sprawdzić jakie mogą być tego przyczyny. Obecnie optycy oprócz oprawek do okularów oferują także kompleksowe badanie wzroku, które może pomóc wykryć wiele chorób, w tym tych wysoce szkodliwych dla zdrowia. Jak przebiega taka wizyta i pierwsze badanie wzroku u optyka?

Pierwszy raz, spędzający sen z powiek

Pierwsza wizyta u optyka niejednokrotnie jest kojarzona z obawą wkładania przyrządów optycznych bezpośrednio do naszego oka, co mija się z prawdą. Pierwsza wizyta w gabinecie optycznym jest zazwyczaj profilaktycznym badaniem parametrów gałek ocznych, w celu zdefiniowania ewentualnych wad wzroku lub odchyleń od normy, informuje Tomasz Rezner z gabinetu optycznego OKO SYSTEM. Cały proces jest w pełni nieinwazyjny i bezpieczny. Najważniejszym aspektem działalności gabinetu okulistycznego jest jakość wykonywanych usług oraz nastawienie na potrzeby klienta. Potwierdzeniem tych słów jest wychodzenie naprzeciw aktualnym potrzebom klientów i proponowanie wyjść indywidualnych, w zależności od konsumenta w wielu salonach specjalistycznych.

Tradycjonaliści kontra indywidualiści

Specjaliści dziedziny optycznej są bezpośrednimi obserwatorami zmieniających się trendów w branży okulistycznej. Coraz więcej młodych osób decyduje się na wybór soczewek kontaktowych, rezygnując z doboru okularów optycznych. Wynika to przede wszystkim z potrzeby wygody. Czasem może się zdarzyć, że soczewka nie będzie umiała dostosować się do krzywizny gałki ocznej i niemożliwe stanie się w tym przypadku używanie soczewek kontaktowych. Jedynym ratunkiem pozostają okulary i wybór interesujących oprawek, które można nabyć w sklepie specjalistycznym. Wybór oprawek do okularów jest tak bogaty i zróżnicowany, że każdy jest w stanie wybrać coś zgodnego z jego stylem, bądź upodobaniami.

Istotne jest to, że każdy moment jest odpowiedni, aby zadbać o swoje zdrowie, konkretniej o wzrok, i należy o tym pamiętać. Im wcześniej skierujemy się do specjalisty, tym prędzej zaczniemy zapobiegać ewentualnym schorzeniom. Lepiej zapobiegać ewentualnościom, niż leczyć konkretne choroby.