Przychodnia Antidotum działa na rynku od 1975 roku. Początkowo funkcjonowała jako Przychodnia Barskie, a w 2000 r. została przejęta przez spółkę Antidotum. Placówka roztacza podstawową opiekę medyczną nad ponad 23. tys. pacjentów. Dodatkowo oferuje  odpłatne konsultacje lekarskie ze specjalistami z zakresu dermatologii, laryngologii, urologii, kardiologii i pulmonologii dziecięcej, diabetologii, onkologii, neurologii, medycyny sportowej,logopedii, psychologii, ultrasonografii, fototerapii.

Co obejmuje podstawowa opieka zdrowotna? Którzy pacjenci przychodni Antidotum mogą skorzystać z niej za darmo?
Czym jest podstawowa opieka zdrowotna? 

Podstawowa opieka zdrowotna przysługuje każdej ubezpieczonej osobie. Konsultacje z lekarzem POZ są wówczas finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjenci, którym zależy, by leczyć się w przychodni Antidotum, powinni wypełnić specjalną deklarację dostępną w rejestracji, na stronie internetowej przychodni: www.antidotum.org.pl. lub w Internetowym Koncie Pacjenta na stronie : https://pacjent.gov.pl. W dokumencie należy wskazać lekarza pierwszego kontaktu, który od tej chwili będzie sprawował opiekę  nad pacjentem. 

Czym zajmuje się lekarz pierwszego kontaktu?

 Lekarz POZ to pierwsza osoba, do której zwraca się pacjent w razie jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych. Lekarz rodzinny  wykonuje podstawowe badania, nadzoruje leczenie , a w razie konieczności kieruje pacjenta na konsultację do specjalisty (np.: dermatologa, kardiologa, onkologa itp.)  Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że „do zakresu opieki POZ należą świadczenia zdrowotne, diagnostyczne, lecznicze, rehabilitacyjne oraz pielęgnacyjne z zakresu medycyny ogólnej, rodzinnej, chorób wewnętrznych i pediatrii udzielane w ramach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej”. Zadaniem lekarza pierwszego kontaktu jest również edukacja pacjenta na temat profilaktyki rozmaitych chorób. Przychodnia Antidotum zatrudnia specjalistów  z długoletnim doświadczeniem zawodowym ze specjalizacją z medycyny rodzinnej oraz internistów i pediatrów.  Pracujący tam medycy zawsze znajdą czas dla swoich pacjentów i cierpliwie odpowiadają na zadane przez nich pytania dotyczące ich sytuacji zdrowotnej.

Dlaczego warto zapisać się do przychodni Antidotum?

Przychodnia Antidotum to nowoczesna, świetnie wyposażona placówka, dla której priorytetem jest świadczenie usług na jak najwyższym poziomie. Przychodnia cieszy się dużym zaufaniem mieszkańców Nowego Sącza i okolic. Pacjenci mogą udać się na tradycyjną wizytę lekarską, ale mają również możliwość skorzystania z teleporady. Warto dodać, że placówka jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Zaraz obok budynku znajduje się przystanek autobusowy, a przed nim – wygodny parking dla pacjentów.