Powiększanie ust to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych medycyny estetycznej. Wybierają to kobiety w każdym wieku. Usta są centralnym punktem najbardziej przyciągającej wzrok twarzy. Istnieje wiele technik ich powiększania, a coraz bardziej popularna jest technika płaskiego powiększania. Co to za rodzaj modelowania stosowany w salonie kosmetycznym Sztuka Piękna Edyty Charzyńskiej z Płocka?

Na czym polega modelowanie ust na płasko?

Celem zabiegu jest precyzyjne wymodelowanie górnej wargi kwasem hialuronowym i uwydatnienie łuku kupidyna. Dolna warga natomiast jest modelowana bardzo delikatnie. W związku z tym usta przed i po zabiegu osiągają inne proporcje. Różnica między wargami zazwyczaj wynosi 2:3, ale w związku z zabiegiem zostaje nieco zaburzona. Dodatkową korzyścią modelowania ust na płasko jest poprawa ich kondycji, kolorytu i wyglądu, ponieważ kwas hialuronowy doskonale wygładza, nawilża i rewitalizuje naskórek. Ta technika stosowana w salonie kosmetycznym Sztuka Piękna Edyty Charzyńskiej z Płocka ma dawać efekt naturalny.

Jak się przygotować do zabiegu?

Leki przeciwzapalne i te, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, należy odstawić na kilka dni przed modelowaniem ust na płasko. Jeśli rozwinie się opryszczka, należy ją najpierw wyleczyć. Warto też pomyśleć o tym, aby zrobić wszystko, co zapobiegnie jego wystąpieniu. Należy również pamiętać o unikaniu wszelkiego wysiłku fizycznego przed zabiegiem, a także o całkowitym zaprzestaniu opalania się na solarium. Nie zaleca się również spożywania na kilka dni przed zabiegiem środków alkoholowych i palenia papierosów. Przed zabiegiem ważne jest picie wody, dzięki której wchłoną się cząsteczki kwasu hialuronowego. Można też wspomóc sobie witaminą C.

Jak dbać o usta po zabiegu?

Zabieg wykonany za pomocą mikrokaniuli w salonie kosmetycznym Edyty Charzyńskiej z Płocka Sztuka Piękna jest bezpieczny i nieinwazyjny, więc nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może natychmiast wznowić normalne czynności. Czasami usta są lekko opuchnięte, ale ten miejscowy efekt nie trwa dłużej niż dwa dni. Jeśli jednak kwas hialuronowy zostanie zaaplikowany niepoprawnie, opuchlizna będzie znaczna, dlatego ważne jest, aby nie wykonywać zabiegów medycyny estetycznej w przypadkowych miejscach. Ostateczny efekt zabiegu modelowania ust na płasko kwasem hialuronowym widoczny jest po dwóch tygodniach, kiedy żel wiąże wodę i osiada w tkankach. W tym okresie warto zażywać płyny i unikać saun czy solariów oraz stosować się do zaleceń kosmetyczki.