Starożytni Egipcjanie wierzyli, że okrąg to najdoskonalszy symbol trwałości i to właśnie im przypisuje się prym w tradycji zaręczyn poprzez wręczenie pierścionka. W naszej kulturze to podniosłe świadectwo miłości stało się równie istotne, jak same zaślubiny. Pary dokładają wszelkich starań, by uczynić to wydarzenie jak najbardziej wysublimowanym. Dla uzyskania takiego efektu niezbędny jest odpowiedni wybór pierścionka, co często stanowi problem.

Budżet na zakup pierścionka zaręczynowego

Nie od dziś wiadomo, że nabycie pierścionka zaręczynowego wiąże się z dość pokaźnym wydatkiem. W krajach anglosaskich utarł się zwyczaj, że cena takiego zakupu powinna wynosić 1/2 pensji mężczyzny. Łatwo policzyć, że jest to kwota niemała. W naszym kraju mało kto przywiązuje do tego uwagę, niemniej ustalenie budżetu jest kwestią kluczową. Pierścionek zaręczynowy może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych, co stanowi przedział praktycznie dla każdego. Warto obiektywnie ocenić zasobność swojego portfela. Nonsensem byłoby rujnowanie własnych finansów na poczet przedmiotu symbolizującego trwałość i długowieczność.

Odpowiedni rozmiar i kruszec pierścionka zaręczynowego

Ostatnią rzeczą, jaką chcielibyśmy zobaczyć po usłyszeniu “tak”, jest pierścionek niepasujący w ogóle do dłoni naszej wybranki. Wybór rozmiaru to sprawa, której absolutnie nie można zlekceważyć. Oczywiście nie wypada zapytać o to wprost, wciąż jednak pozostaje kilka rozwiązań. Jeśli partnerka nosi na co dzień inne pierścionki, to wystarczy odczytać rozmiar lub zmierzyć dokładnie ich średnicę. Innym sposobem jest wejście w komitywę z kimś z otoczenia ukochanej, na przykład z przyjaciółką, która zada to pytanie w sposób niewzbudzający podejrzeń.

Obecnie najpopularniejszą konfiguracją pierścionków zaręczynowych jest złoto z diamentem. Najbardziej pożądanym jest kamień klasy D, czyli niemal bezbarwny. Jest on oczywiście również najdroższy. W tej kwestii trzeba się nieco wysilić, ponieważ najrozsądniej kierować się gustem partnerki. Eksperci z Pracowni Złotniczej Pawła Jabłońskiego z pewnością udzielą wartościowej porady w tym zakresie. Ciekawym rozwiązaniem jest białe oraz różowe złoto, które z pewnością ucieszy zwolenniczki zarówno wzorów vintage, jak i tych nowoczesnych. Najpopularniejszym kamieniem w pierścionkach zaręczynowych jest brylant, czyli najbardziej oszlifowany diament. Fankom nietuzinkowych rozwiązań z pewnością jednak przypadnie do gustu także szmaragd, rubin albo topaz.

Wyjątkowe biżuteria dla wyjątkowych osób - Pracownia Złotnicza Paweł Jabłoński

Pracownia Złotnicza Pawła Jabłońskiego znajduje się w Ełku i oferuje autorską biżuterię. W ich asortymencie można znaleźć pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne, bransoletki, kolczyki, łańcuszki, krzyżyki oraz inne ozdoby. Klienci mogą dokonać zakupów zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Pracownia cechuje się indywidualnym podejściem do klienta oraz zrozumieniem jego potrzeb. Firma oferuje również usługę grawerowania laserowego na biżuterii i metalu. Wysyłka kurierem jest gratis.