czas czytania: 2 min materiał partnera

Profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny – na co konkretnie mogą liczyć klienci?

sprzęt rehabilitacyjny

Różnego rodzaju urazy, do których zaliczyć trzeba m.in. złamania, stłuczenia, czy zwichnięcia potrafią przysporzyć wielu problemów. Szczególnie jeżeli mowa o rekonwalescencji, która potrafi być bardzo złożonym i przede wszystkim długotrwałym procesem. Sporym ułatwieniem dla wszystkim poszkodowanych mogą może okazać się profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny. Co w tym zakresie oferują najlepsi specjaliści?

Sprzęt rehabilitacyjny – pomoc w każdej sytuacji

Bez względu na rodzaju urazu oraz na to, jakiej części ciała dokładnie dotyczy, dzięki rozbudowanej ofercie asortymentowej, klienci mają zapewniony łatwy dostęp do szerokiej gamy produktów. O czym konkretnie mowa? Wszyscy ci, którzy zmagają się z problemami z poruszaniem się, mogą skorzystać z możliwości zakupu lub wypożyczenia kul ortopedycznych oraz wózków inwalidzkich. Nie można nie wspomnieć także o ortezach i stabilizatorach, z których najczęściej korzystają sportowcy, zmagający się z urazami. Problemy z poruszaniem się dotyczyć mogą także osób starszych.

Aby mogli oni w jak największym stopniu zapewnić sobie samodzielność, warto zwrócić uwagę balkoniki oraz laski, które posłużą za bardzo stabilną podporę. Pacjentom, którzy z równych względów muszą pozostać w łóżku, z pewnością przydadzą się specjalistycznie zaprojektowane materace przeciwodleżynowe, których konstrukcja oraz zastosowane materiały minimalizują ryzyko uszkodzenia skóry, na skutek pozostawania w jednej pozycji. Co jeszcze znajduje się w ofercie?

Sprzęt medyczny – kontrola stanu zdrowia

Jako że znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, można skorzystać także z zakupu lub wypożyczenia sprzętu medycznego. Głównie chodzi tutaj o urządzenia takie jak ciśnieniomierze, glukometry i termometry. Osoby zmagające się z problemami z drogami oddechowymi mogą liczyć na inhalatory. Nie można zapominać także o sprawach tak prozaicznych, jak termometr, który umożliwia kontrolowanie temperatury ciała na bieżąco. Dla ochrony kończyn dolnych, w szczególności u osób starszych, warto zwrócić uwagę na rajstopy i skarpety uciskowe.

We wszystkich przypadkach, w których chodzi o zdrowie i życie ludzi, ogromną rolę odgrywa jakość konkretnych produktów. Aby mieć pewność, iż sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny i medyczny pochodził będzie od najlepszych producentów, warto zaufać w tej kwestii najbardziej doświadczonym dystrybutorom, do których zdecydowanie zalicza się firma Panaceum. Wszyscy pacjenci mogą liczyć na zarówno na indywidualne podejście do każdego z przypadków, jak i na bardzo atrakcyjne warunki cenowe.