Słuch jest jednym z ważniejszych zmysłów człowieka. Narażony na uszkodzenia i pogarszanie się wraz z wiekiem wymaga odpowiedniej profilaktyki. Aby zapewnić sobie, jego jak najdłuższe działanie warto regularnie się badać. W przypadku problemów należy wybrać odpowiedni aparat słuchowy. Zastanawiasz się, gdzie najlepiej udać się w tym celu? Przeczytaj artykuł i poznaj ofertę gabinetu protetyki słuchu Audio-rut z Konina!

Czym jest protetyka słuchu?

Jeśli zmagasz się z niedosłuchem i chcesz zbadać jego poziom wraz z przetestowaniem aparatów słuchowych, warto byś udał się do protetyka słuchu. Specjalista ten zajmuje się doradztwem i pomocą w doborze odpowiedniego urządzenia zgodnie ze stopniem uszkodzenia narządu.

Podczas wizyty kontrolnej protetyk słuchu powinien wykonać:

  • badania audiometryczne;

  • diagnostykę słuchu;

  • odczytanie i zinterpretowanie wyniku;

  • dobranie aparatu słuchowego.

W przypadku, gdy potrzebne jest wykonanie aparatu lub wkładki wewnątrzusznej, specjalista powinien pobrać formę z ucha. Dobrze, gdy protetyk słuchu konsultuje wyniki badań z lekarzem laryngologiem. W przypadku tego urządzenia mogą pojawić się przeciwwskazania do jego użytkowania, takie jak zbyt duże wycieki czy przebyte operacje uszu.

Gabinet protetyki słuchu w Koninie

Wybierając gabinet protetyki słuchu, warto udać się do miejsca, w którym przyjmuje również lekarz laryngolog. Pozwoli to na dokładniejszą diagnostykę i zaoszczędzi niepotrzebnych podróży czy poszukiwań sprawdzonego specjalisty. Tego typu punktem medycznym w Koninie w woj. wielkopolskim jest Audio-Rut Gabinet Protetyki Słuchu Leszek Rutowski i Gabinet Laryngologiczny Dr Jadwiga Rutowska.

Specjaliści z Audio-Rut świadczą usługi z zakresu leczenia chorób uszu, badania słuchu oraz doboru aparatów słuchowych. Poradnia laryngologiczna przyjmuje pacjentów zarówno w godz. porannych, jak i późno popołudniowych, protetyka słuchu dostępna jest pon-czw do godz. 14:00. Korzystanie z oferty placówki gwarantuje kompleksową diagnostykę wraz z profesjonalnym i prawidłowym doborem aparatu słuchowego.