Rewitalizacja pochwy i warg sromowych w gabinecie ginekologicznym.

Materiał partnera
2019-09-13
rewitalizacja

W medycynie estetycznej coraz częściej stosuje się mało inwazyjne zabiegi zamiast interwencji chirurgicznej. Z podobnymi rozwiązaniami możemy spotkać się w przypadku ginekologii estetycznej i rekonstrukcji pochwy. Jeszcze do niedawna satysfakcjonujący rezultat zapewniała jedynie operacja. Obecnie zabiegi przeprowadzane przy pomocy lasera pozwalają na – skuteczne i szybkie- ujędrnienie i zwężenie pochwy oraz rewitalizację warg sromowych. Kto może skorzystać z takiego zabiegu?

Laserowe ujędrnianie pochwy- na czym polega?

Upływający czas nie oszczędza naszej skóry. Z biegiem kolejnych lat staje się ona coraz mniej elastyczna, pełna bruzd i zmarszczek. Starzeje się cały organizm, w tym miejsca intymne. Pochwa staje się luźniejsza i mniej nawilżona, a wargi sromowe tracą swoją objętość i jędrność. Na przyspieszone starzenie się narządów rodnych u kobiet ma również wpływ ilość przebytych ciąż oraz porodów. Atrakcyjny wygląd miejsc intymnych jest dla pacjentek bardzo ważny – odpowiada za ich pewność siebie oraz udane życie seksualne. Coraz więcej kobiet decyduje się zatem na zabiegi anti-aging miejsc intymnych z użyciem lasera. Jak to działa?  Wiązka lasera podgrzewa kolagen , który zawarty jest w tkankach i kanale pochwy. Kolagen kurczy się w reakcji na wysoką temperaturę, a jego włókna stają się grubsze i krótkie, co przekłada się na wzrost jędrności tkanek. W konsekwencji pochwa staje się ciaśniejsza, a wargi sromowe odzyskują dawny wygląd.

Kto może sobie pozwolić na wykonanie zabiegu?

Jak przekonuje specjalista ginekolog z Prywatnego Gabinetu Ginekologicznego w Tucholi- zabieg laserowego ujędrniania pochwy i warg sromowych jest bezbolesny i trwa około 10 minut. Po jego wykonaniu, pacjenta może bez przeszkód wrócić do codziennych obowiązków. Przez tydzień od laserowej rewitalizacji miejsc intymnych zaleca się unikać dźwigania, brania długich, gorących kąpieli i uprawiania seksu. Na zabieg może pozwolić sobie każda kobieta, która odczuwa taką potrzebę. Przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia jest ciąża, infekcje ginekologiczne i przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie np. metoksalenu.

Zalety laserowej rewitalizacji miejsc intymnych

Zabieg znacząco wpływa na kondycję pochwy i miejsc intymnych. Poprawia ich wygląd, który został zmieniony przez czas, ciąże i wahania hormonalne w okresie menopauzy. Laserowa rewitalizacja okolic intymnych wyraźnie poprawia samopoczucie pacjentek oraz ich satysfakcję z życia seksualnego. Zapobiega również wysiłkowemu nietrzymaniu moczu.

 

Opracowanie artykułu:

Bożena Kotowska Prywatny gabinet ginekologiczny

ul. Piastowska 25, 89-500 Tuchola kujawsko-pomorskie
e-mail
www