W ciągu naszego życia mierzymy się z różnymi problemami. Niektóre z nich mogą odcisnąć na nas poważne piętno, dlatego ważne jest skorzystanie z pomocy specjalisty. Zajmie się on wyleczeniem traum, które znacznie wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Jakie rodzaje terapii znajdziemy w ofercie gabinetu psychologicznego Anny Kurnatowskiej?

Leczenie Traumy Metodą EMDR

Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą być wynikiem różnych sytuacji życiowych. Jeżeli odpowiednio nie zadbamy o stan naszego umysłu, możemy znacznie odczuć to zarówno w naszym życiu prywatnym, jak i zawodowym. W celu skutecznej walki z traumami powstała terapia EMDR, która polega na stymulowaniu zmysłów, co jest pomocne w zmianie postrzegania trudnych zdarzeń z przeszłości. Z tego typu leczenia powinny korzystać wszystkie osoby, które doświadczyły jednorazowo lub regularnie nadużyć emocjonalnych, fizycznych oraz seksualnych.

Terapie indywidualne i grupowe

W terapii możemy uczestniczyć sami lub też zdecydować się na zajęcia grupowe. Wszystko uzależnione jest od podłoża problemu, z jakim się zmagamy. W gabinecie psychologicznym Anny Kurnatowskiej skorzystamy także z sesji rodzinnych oraz dla par. Niektórych spraw nie rozwiążemy samodzielnie. Dlatego uczestnictwo partnera lub członków rodziny pomoże lepiej zrozumieć sytuację oraz negatywne emocje, z którymi zmagamy się nie tylko my sami, ale także nasi bliscy. Jest to długotrwały proces, jednak, jeśli wszyscy uczestnicy odpowiednio się w niego zaangażują, relacje ulegną znacznej poprawie.