Gdy lato dobiega końca, a ciepłe, słoneczne dni ustępują miejsca chłodnym, jesiennym i coraz krótszym, część z nas dopada chandra, znużenie i nieodparta pokusa zajadania się smakołykami siedząc na wygodnej kanapie przed ekranem telewizora czy z laptopem. Czujemy się zniechęceni, brakuję nam energii, spada nam nastrój.

Najlepszy sposób na jesień? Bądź aktywny!

Skutecznym sposobem na przełamanie jesiennej chandry jest … aktywność. O tej porze roku warunki pogodowe nie sprzyjają bieganiu czy jeździe na rowerze, warto zatem znaleźć odpowiedni klub fitness czy siłownię, wybrać najlepszą dla siebie ofertę, utrzymać formę mimo ponurej i szarej aury za oknem.

Jaka jest oferta klubów i sieci fitness?

Jeśli chodzi o oferty sieci fitness, możliwości są niemal nieograniczone. Od klasycznych zajęć, po zajęcia mniej typowe, w których znajdzie się miejsce zarówno dla osób zaawansowanych, jak i dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sportem. Przed wybraniem się na zajęcia, należy pamiętać o kilku kluczowych elementach. Wybierzmy taką ofertę, która jest najbardziej korzystna dla nas, pod względem lokalizacji i ceny. Wiele lokali oferuje konsultacje  z trenerem personalnym, z których warto skorzystać przed przystąpieniem do ćwiczeń. Trener przeprowadzi z nami wywiad, wskaże obszary, nad którymi będziemy pracować oraz zademonstruje prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń i korzystania z urządzeń znajdujących się na siłowni.

Jak wybrać trenera personalnego?

Odpowiednio wyszkolony trener pomoże nam dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń i określić ilość wykonywanych powtórzeń tak, aby nie nabawić się kontuzji. Jego opinia przyda się także tym, którzy nie wiedzą czy lepsze są ćwiczenia indywidualne na siłowni, czy może zajęcia grupowe, jak fitness, joga, pilates, czy zajęcia taneczne. Opcji jest mnóstwo, dlatego rozmowa z osobistym trenerem powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.

Warto pamiętać także o sprawdzeniu sprzętu dostępnego na siłowniach, jego jakości i różnorodności. Zwracajmy także uwagę na ofertę, bowiem niektóre siłownie nie posiadają basenu, bądź sauny i mogą rekompensować to klientom poprzez szeroki wachlarz zajęć grupowych lub atrakcyjne programy rabatowe. Nie zapominajmy także o higienie i stanie czystości takiego miejsca.

Jeśli zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i chcemy przełamać codzienną monotonię warto jak najszybciej zabrać się do znalezienia najbliższego nas klubu fitness. Kilka godzin w tygodniu spędzonych na siłowni, czy też zajęciach grupowych pozwolą nam cieszyć się kondycją i sylwetką przez cały rok i pokonać jesienne przesilenie.