Depilacja to niezwykle popularny zabieg kosmetyczny, któremu poddają się panie w różnym wieku. Chociaż wiele z nich pozbywa się niechcianego owłosienia w zaciszu w domowym, równie dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych. Odwiedzając zakłady takie jak Sweet body by Kristina z siedzibą Wrocławiu, mogą liczyć na sprawne i bezpieczne na usunięcie włosków z każdej części ciała. Długotrwałe efekty zapewnia zwłaszcza depilacja pastą cukrową.

Naturalny sposób na gładką skórę

Nie da się ukryć, że idealnie gładka skóra jest marzeniem każdej kobiety. Nic zatem dziwnego, że panie regularnie poddają się regularnym zabiegom mającym na celu usunięcie włosków. Depilacja, bo o niej tu mowa, często jest przeprowadzana na własną rękę, co nie zawsze gwarantuje  optymalne efekty. Co więcej, samodzielne działania wiążą się z niewygodną aplikacją, a niekiedy prowadzą do mniej lub bardziej poważnych podrażnień. Tak się dzieje w przypadku zastosowania nieodpowiednich środków, które wywołują niepożądane reakcje alergiczne.

Chcąc uniknąć tego typu problemów, znacznie lepiej zdecydować się na wizytę w zaufanym salonie kosmetycznym. We Wrocławiu dużym uznaniem klientek cieszy się zwłaszcza zakład Sweet body by Kristina, który oferuje depilację pastą cukrową w niezwykle atrakcyjnej cenie. Powyższa technika wywodzi się z Bliskiego Wschodu i jest oparta wyłącznie na naturalnych składnikach, gwarantując długotrwałe efekty świeżości utrzymujące się nawet przez kilka tygodni.

Plusy depilacji pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową  pozwala usunąć owłosienie nawet o długości 1-2 mm wraz z kierunkiem jego wzrostu. Tak naprawdę można ją wykonać w stosunku do każdej części ciała, nie obawiając się o pozostawienie złamanych włosków wewnątrz mieszka. Jak podkreśla przedstawiciel salonu Sweet Body by Kristina:

Bez względu na to, czy panie zdecydują się na zabieg dotyczący pach, rąk, wąsika czy bikini, zawsze mogą liczyć na oszałamiające rezultaty. Nie mniej należy mieć na uwadze, iż w przypadku depilacji większych powierzchni, w tym nóg, warto uzbroić się w cierpliwość. Taki zabieg trwa bowiem nieco dłużej niż przy alternatywnych metodach. Zdaniem większości wykorzystanie pasty cukrowej, która nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, ogranicza dyskomfort do zbędnego minimum. Jest zatem ona doskonałym rozwiązaniem dla pań szczególnie wrażliwych na ból.

Chociaż depilacja pastą cukrową jest znana od lat ze swej skuteczności, istnieje kilka sposobów, które sprzyjają optymalizacji efektów oraz redukują ryzyko podrażnień. Przed zabiegiem warto zadbać, chociażby o delikatny peeling skóry, a także zrezygnować z ekspozycji na słońce. Specjaliści zalecają też powstrzymać się z eksperymentowaniem z nowymi kosmetykami. W dniu depilacji zapomnieć należy ponadto o używaniu tłustych kremów czy oliwek.