Świąteczne porządki? Nie zapomnij o biurze!

Materiał partnera
2019-12-05

W szale świątecznych porządków warto pamiętać o tym, że dużą część naszego dnia spędzamy nie w domu, a w pracy, podobnie jak nasi pracownicy. To dobry czas, by zlecić generalne sprzątanie ekipie zajmującej się usługami porządkowymi – czyste biuro lub hala na pewno wprawią pracowników w radosny nastrój i pomogą skupić się na pracy, gdy w radiu lecą świąteczne piosenki.

Porządki w biurze

O porządek w biurze warto dbać każdego dnia, pewne rzeczy jednak robi się rzadziej niż inne. Pranie dywanów czy mebli tapicerowanych niewątpliwie należy do tego typu czynności. Nie leży także w zakresie obowiązków pracowników biurowych, co skutkuje tym, że często te elementy wystroju są omijane podczas standardowej procedury sprzątania. W tym przedświątecznym czasie warto postarać się nieco bardziej. Pomyśl nad zatrudnieniem specjalistycznej ekipy sprzątającej. Doświadczona firma zajmie się sprzątaniem pomieszczeń socjalnych oraz biurowych, w tym:

Porządki na hali przemysłowej

Jeśli zarządzasz halą przemysłową, dobrze wiesz, że doprowadzenie jej do porządku to zadanie dla profesjonalisty, takiego jak firma ARES w Łodzi. Jedynie przy użyciu nowoczesnego sprzętu czyszczącego można zmierzyć się z tym zadaniem. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, koniecznie wybierz firmę z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednim wyposażeniem. Nie bez znaczenia jest też jakość stosowanej chemii gospodarczej, ponieważ ekipy zajmujące się czyszczeniem hal przemysłowych wykonują prace takie jak:

  • czyszczenie przemysłowe,
  • mycie powierzchni płaskich przy użyciu specjalistycznych maszyn czyszcząco-szorujących,
  • mycie przemysłowe,
  • mycie ciśnieniowe.

Zwróć więc uwagę, że firma korzysta z profesjonalnych i przyjaznych dla środowiska środków czyszczących, posiadających niezbędne atesty – w przypadku czyszczenia na dużą skalę, jest to niezwykle istotne.

Aby uniknąć w przyszłości problemów z pielęgnacją posadzek, warto pomyśleć także o akrylizacji lub polimeryzacji podłóg. To usługa świadczona przez dobre firmy sprzątające. Polega na pokryciu podłóg warstwą ochronną, co mniejsza ich niszczenie oraz szybkość zabrudzeń, oraz ułatwia czyszczenie.

Wizytówka firmy

Zadbaj też o budynek firmy – w końcu to jej wizytówka. Jest wiele rzeczy, o które warto zadbać w tym temacie, a jednym z nich jest na pewno mycie elewacji myjką ciśnieniową, a także gruntowne czyszczenie kostki brukowej metodą podciśnieniową. Dzięki temu pozbędziesz się uporczywego brudu i tłustych plam, które stanowiły niezbyt chwalebna część bruku przed wejściem.

Teraz zostają Ci już jedynie porządki we własnym domu, ale w tym mogą pomóc Ci partner lub dzieci.