Techniki masażu i ich zastosowanie w lecznictwie i pielęgnacji ciała

Materiał partnera
2020-01-20

Choć większości z nas masaż kojarzy się z relaksem, jest to tylko jedno z wielu zastosowań tego zabiegu fizjoterapeutycznego. Sprawny masażysta bez problemu dostrzeże jakie dolegliwości bólowe dokuczają klientowi, a regularne sesje masażu mogą mieć zbawienny wpływ na mięśnie i powięzi, a także ukrwienie organizmu. Ponadto, masaże kosmetyczne ułatwiają wnikanie preparatów oraz pomagają w dotlenieniu skóry i odżywieniu jej. Zobacz, jakie są pozostałe zalety masażu.

Masaż relaksacyjny

Codzienny  stres  i  szybkie  tempo  życia powodują zmęczenie i pozbawiają nas energii. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z usług wykwalifikowanego masażysty. Masaż relaksacyjny to świetny sposób na zmęczenie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Zabieg ten nie tylko eliminuje napięcie mięśniowe, ale również poprawia krążenie krwi, uspokaja oddech i optymalizuje rytm serca. Dobrze wykonany masaż da Ci uczucie  odprężenia i relaksacji  całego  organizmu.

Jednym z rodzajów masażu relaksacyjnego jest masaż gorącymi kamieniami. Wykonuje się go za pomocą podgrzanych kamieni wulkanicznych. Efektami tego zabiegu są odprężenie, wyciszenie i regeneracja organizmu. Masaż gorącymi kamieniami likwiduje stres, wraz z jego negatywnymi skutkami - rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi dolegliwości bólowe. Znakomicie regeneruje także po wysiłku.

Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami to zabieg, który pozytywnie wpływa nie tylko na mięśnie, ale również na cały organizm - przyśpiesza krążenie krwi oraz limfy, dzięki czemu organizm zostaje lepiej dotleniony i odżywiony, oczyszcza się z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Przyjemne ciepło kamieni, nastrojowa muzyka oraz płynne ruchy masażysty doskonale relaksują i regenerują siły witalne, warto więc pomyśleć o takim zabiegu nie tylko od święta.

Masaż kosmetyczny twarzy

Masaż kosmetyczny to rodzaj masażu funkcjonalnego, który poza zrelaksowaniem pacjenta oraz poprawą stanu skóry twarzy i dekoltu ma za zadanie poprawę sprężystości tkanek. Masaż kosmetyczny wykonywany jest za pomocą odpowiednio dobranych do pacjenta preparatów, ułatwiając wnikanie ich składników odżywczych. Powstrzymuje proces  starzenia, poprawia  sprężystość  mięśni  i  elastyczność  skóry twarzy, szyi oraz dekoltu.  Zapełnia skórze dużo zdrowszy wygląd. Cyklicznie wykonywany masaż kosmetyczny przynosi   niesamowite efekty:

 • redukuje zmarszczki,
 • wygładza skórę  twarzy, szyi i dekoltu,
 • poprawia jędrność skóry,
 • odżywia i zwiększa dotlenienie tkanek.

Masaż miodem

Innym typem masażu kosmetycznego jest masaż miodem. Miód jest doskonale tonizującym  skórę środkiem, który oczyszcza, czyniąc ją zdrową oraz piękną. Zabieg udrażnia pory w skórze, oczyszcza organizm na poziomie komórkowym. Działa również odżywczo, relaksacyjnie i odstresowująco.  Dodatkowym plusem masażu ciała za pomocą miodu jest jego zbawienny wpływ na cellulit.

Ponadto masaż miodem korzystnie oddziałuje przy depresji, spadku nastroju i kuracji antynikotynowej zmniejszając nadpobudliwość nerwową, regenerując organizm po przemęczeniu i wyczerpaniu oraz stabilizując sen.

Leczenie masażem

Pacjenci z dolegliwościami bólowymi po zabiegach masażu odczuwają ulgę i stopniowe ustępowanie bólu oraz napięć mięśniowych. dzieje się tak dlatego, że masaż działa nie tylko miejscowo, a na cały organizm. Sprawny masażysta na podstawie obserwacji pacjenta wie, co powoduje spięcia i jak im zaradzić.

Masaż klasyczny to zabieg o wszechstronnym zastosowaniu. Może być on wykonywany profilaktycznie, relaksacyjnie, jak i leczniczo. Pomaga w  łagodzeniu  takich  dolegliwości  jak  napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, bóle stawów, mięśni oraz ogólne zmęczenie organizmu. Przywraca dobre samopoczucie i dodaje energii pacjentowi.

Kinezjotaping – plastrowanie dynamiczne

Kinezjotaping to zabieg fizjoterapeutyczny polegający na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami, w celu złagodzenia bólu oraz zapobiegania kontuzjom.

Do najważniejszych zalet kinezjotapingu należy to, że:

 • skutecznie zmniejsza ból,
 • zapobiega kontuzjom,
 • zwiększa ilość i  prędkość przepływu  limfy,
 • poprawia  mikrokrążenie,
 • usuwa  zastoiny,
 • ułatwia wchłanianie krwiaków,
 • zmniejsza stany  zapalne.

Masaż może mieć zbawienny wpływ na cały nasz organizm, warto więc regularnie fundować sobie taki zabieg. W obecnym trybie życie wielu z nas nie ma jednak czasu na odwiedzenie gabinetu specjalisty – dobrym rozwiązaniem jest zatem skorzystanie z usług mobilnego masażysty jak na przykład Reelax - Mobilny Masaż Olena Biletska. Mobilny gabinet masażu to wygoda – osoba wykonująca zabieg przyjeżdża w umówione miejsce wraz z całym sprzętem, zmieniając na chwilę Twój dom w przytulny gabinet masażu i miejsce Twojego relaksu.

Depilacja pasta cukrową

W zakres usług mobilnych gabinetów masażu, takich jak Reelax wchodzi także depilacja pastą cukrowa w domowym zaciszu. To niezwykle łagodny dla skóry zabieg, który sprawdzi się idealnie u osób cierpiących na alergie czy żylaki oraz mających  problemy  z naczynkami  krwionośnymi. Depilacja pastą cukrowa  to  zabieg, który zapełnia  efekt  gładkiego  ciała  szybko, skutecznie i bez  ryzyka wrastających  włosków.

Opracowanie artykułu:

Reelax - Mobilny Masaż Olena Biletska

ul. Piłsudskiego 12, 32-410 Dobczyce małopolskie
e-mail
www
telefon