Wady zgryzu – w czym mogą pomóc nam najlepsi ortodonci?

Materiał partnera
2019-10-21

Zjawiskowy i nienaganny uśmiech jest marzeniem wielu ludzi. Niestety rzadko kto może pochwalić się uzębieniem, które nie wymagałoby żadnej ingerencji i korekty. Różnego rodzaju problemy wynikają nie tylko z tego, że zdarza nam się nie dbać o zęby, ale także z tego, iż bagatelizuje się wiele spraw. Doskonałym przykładem są tutaj wady zgryzu, które powinny być korygowane, tak wcześnie, jak to możliwe. Co warto o nich wiedzieć?

Wady zgryzu – przyczyny

Wady zgryzu mogą mieć absolutnie różną przyczynę. Choć zdarza się, że decydują o nich uwarunkowania genetyczne, to do ich powstawania, znacznie częściej przyczyniamy się sami. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o czynnościach związanych z nadgryzaniem przedmiotów takich jak np. ołówki. Nie można również nie wspomnieć o zgrzytaniu zębami, czyli o bruksizmie. Bardzo destrukcyjny wpływ na stan uzębienia ma również ssanie kciuka, które w skrajnych przypadkach może skończyć się nawet zniekształceniem podniebienia.

W zależności od stopnia zaawansowania, wady zgryzu mniej lub bardziej wpływają na komfort codziennego życia. Bardzo często stanowią przyczynę kompleksów oraz braku pewności siebie. To właśnie źle ułożony zgryz przyczynia  się do powstania problemów z przeżuwaniem pokarmów stałych. Za objaw charakterystyczny uznać można także wady wymowy. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem?

Leczenie wad zgryzu

W przeciwieństwie do leczenia dentystycznego, skuteczne poradzenie sobie z wadami zgryzu to skomplikowany i przede wszystkim wieloetapowy proces. Zdecydowanie warto zadbać o to, aby rozpocząć leczenie jak najszybciej. Najskuteczniejszymi metodami zminimalizowania objawów lub ich całkowitego wyeliminowania są specjalistycznie zaprojektowane aparaty ortodontyczne. W zależności od zaistniałych potrzeb można zdecydować się na aparat stały lub przenośny. Choć oczywiście wiąże się to z pewnymi wydatkami, to szybkie rezultaty są warte każdych pieniędzy. Aby mieć pewność, że leczenie będzie przebiegało z troską o najmniejszy nawet szczegół, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym specjalistom.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Praxi-Dent, która dzięki umiejętności podejścia do każdego z przypadków w sposób indywidualny oraz nowoczesnemu wyposażeniu wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w regionie. Jak zatem wyraźnie widać wady zgryzu wcale nie muszą stanowić przeszkody w czerpaniu z życia pełnymi garściami. Wystarczy po prostu odpowiednio wcześnie podjąć właściwe kroki i wykazać się konsekwencją oraz cierpliwością.  

Opracowanie artykułu:

Praxi-Dent

ul. Długa 68b, 53-633 Wrocław Stare Miasto, dolnośląskie
e-mail
www