Warunki pracy opiekunki nad osobami starszymi w Niemczech

Materiał partnera
2019-08-08
opiekunka

Polskie opiekunki nad osobami starszymi w Niemczech, uważane są za jedne z najlepszych w całej Europie. To one szybko uczą się codziennej pomocy seniorom w ubieraniu się, w spożywaniu pokarmów, czy w pielęgnacji, wielokrotnie zdobywając również wysokie kompetencje opieki geriatrycznej – np. przechodząc kursy terapii przeciwodleżynowych. Warto zatem poznać, jakie są warunki pracy zagranicznej, jako opiekunka.

Wysokie zarobki

Opiekunki wyjeżdżające do Niemiec, czy Luksemburga mogą liczyć na agencyjne umowy o pracę tymczasową, gwarantując sobie między innymi ważną kwestię opłacanych składek zdrowotnych oraz emerytalnych. Wielokrotnie agencje, a także pracodawcy ubezpieczają dodatkowo zatrudnione kobiety, zabezpieczając ich interesy finansowe, w przypadku małych oraz groźnych wypadków – np. złamania ręki.

Nie tylko jednak klarowne umowy, które są w pełni legalne, przyciągają duże zainteresowanie wyjazdami do naszych zachodnich sąsiadów. Wielokrotnie najważniejszym czynnikiem w podejmowaniu zatrudnienia, są wysokie zarobki, osiągane najczęściej bez konieczności straty pieniędzy na mieszkanie, czy szeroko pojęte życie. Pensja miesięczna, którą może zaoszczędzić opiekunka to najczęściej od 1000 do 1500 euro. W przeliczeniu na złotówki, może to być zatem przychód roczny na poziomie nawet 80 tysięcy złotych.

Wielokrotnie kobiety wybierają tego typu zatrudnienia od razu po studiach, czy w przypadku ciężkiej sytuacji materialnej rodziny w Polsce. Niekiedy zaś taki zastrzyk pieniędzy jest potrzebny do ukończenia budowy domu, czy zrealizowania marzenia kupna własnego mieszkania.  Dzisiaj opiekunki dla osób starszych, to nie tylko kobiety w wieku przedemerytalnym, ale często są to bardzo młode osoby. Ważne jest jednak to, aby znały język niemiecki lub angielski, a także, aby wyróżniały się wysokimi kompetencjami psychologicznymi.

Komfortowe życie

Życie opiekunek dla osób starszych w Niemczech wcale nie jest takie ciężkie, jakby mogło się wydawać. Większość rodzin zapewnia komfortowy pokój, często z dostępem do TV oraz z Internetem. Jeśli chodzi o żywność, czy środki czystości, również wielokrotnie są one wliczone w koszty zatrudnienia opiekunek, bez potrącania wysokości ich pensji. Zwrócić uwagę warto również na to, że kobiety zajmujące się opieką nad osobami starszymi w Niemczech, czy w Luksemburgu, wielokrotnie uczestniczą wraz z seniorami w życiu kulturalnym i w atrakcyjnych wyjazdach.

Niemieckie rodziny są zaś bardzo otwarte dla Polaków, a niektóre znajomość przeradzają się w długoletnie przyjaźnie. Pamiętać należy jednak zawsze o współpracy tylko z profesjonalnymi agencjami pośrednictwa pracy, które klarowanie przedstawiają całą ofertę. Polecanym podmiotem jest HELP COMPANY, który zadba o podpisanie korzystnej umowy z dokładnie określonymi okresami wypoczynkowymi, a także z opłaconymi przejazdami za granice.

Opracowanie artykułu:

Help Care Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Dworcowa 19/1, 85-009 Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
e-mail
www