O tym, że piękny uśmiech potrafi przełamać wiele barier społecznych, nie trzeba przekonywać nikogo. Niemniej jednak rzadko kto może pochwalić się tym, że swoim zębom nie jest w stanie zarzucić absolutnie niczego. I choć wielu ludzi sporo uwagi poświęca zagadnieniom związanym z utrzymaniem prostego zgryzu poprzez stosowanie specjalistycznych aparatów, to wciąż największą bolączkę stanowią problemy z utrzymaniem należytego koloru zębów. Jak sobie z nimi poradzić?

Czynniki powodujące zmiany koloru

Stopniowa utrata naturalnej bieli zębów następuje wskutek przebarwień. Sprawa ta może wydać się tym bardziej skomplikowana, im mocniej uświadomimy sobie fakt, że czynników je powodujących po prostu uniknąć się nie da. Dlaczego? Otóż dlatego, że musielibyśmy zrezygnować z posiłków oraz napojów. Efekt ten oczywiście można znacząco zredukować, unikając spożywania produktów, cechujących się silnymi właściwościami barwiącymi takimi jak kawa czy herbata. W tym miejscu należy jednak wyraźnie podkreślić, że zdecydowanie najwięcej problemów z utrzymaniem zębów w satysfakcjonującym odcieniu bieli, będą miały osoby uzależnione od wyrobów tytoniowych ze szczególnym uwzględnieniem papierosów tradycyjnych.

Powstający poprzez działanie silnie toksycznego dymu osad jest nie tylko nieestetyczny, ale także niezwykle trudny w usunięciu. Jako że skala zjawiska jest bardzo duża, obecnie na rynku spotkać można się z wieloma produktami, które mają ułatwić wybielanie zębów w warunkach domowych. I choć nieuczciwe byłoby powiedzenie, iż nie przynoszą one żadnych rezultatów, to efekty często odstają od tego, czego oczekiwało się po przeczytaniu ulotki reklamowej. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Wybielanie zębów w wymiarze profesjonalnym

W zasadzie jedynym rozwiązaniem gwarantującym najlepsze możliwe do osiągnięcia efekty, jest udanie się do renomowanego gabinetu dentystycznego. W zależności od indywidualnych oczekiwań pacjenta oraz stopnia zanieczyszczenia, lekarz decyduje się na zastosowanie jednej z wielu dostępnych metod. Kuracją ostatnimi czasy bardzo modną i w zasadzie bezinwazyjną jest wykorzystanie specjalistycznych nakładek stworzonych na podstawie wycisku zębów. W tym przypadku niezwykle istotną funkcję pełni także specjalistyczny żel wybielający. Niemniej jednak opinie pacjentów jasno potwierdzają, że próżno obecnie szukać lepszego rozwiązania niż wybielanie laserowe, choć niestety trzeba się tutaj liczyć z kosztami oscylującymi w granicach 150 zł za każdy z zębów.

Za kurację najdroższą uznaje się jednak licówki i korony, których ostateczna cena będzie zależała od wykorzystanego do ich stworzenia materiału. O tym, która z metod okaże się dla nas najlepsza, dowiedzieć możemy się po konsultacji w najlepszych gabinetach dentystycznych takich jak Vitaldent prowadzony przez Macieja Biedrzyckiego. Jak zatem wyraźnie widać olśniewająco biały uśmiech nie musi być traktowany jedynie w kategoriach marzeń. Ilość dostępnych metod wybielania sprawia, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.