Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest prostym zadaniem – nie jest to przecież zwykła biżuteria, a symbol miłości, który przyszła żona będzie nosić na palcu przez wiele lat. Taki pierścionek jest też pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego właśnie wielu panów ma duży problem ze znalezieniem odpowiedniej biżuterii. Lepiej wybrać srebrny czy złoty pierścionek zaręczynowy? Jaki kamień szlachetny najlepiej sprawdza się w takim pierścionku?

Złoty czy srebrny pierścionek zaręczynowy?

Pierścionki zaręczynowe wykonuje się obecnie z różnych metali i innych materiałów, jednak najpopularniejsze wciąż pozostaje srebro i złoto. To właśnie biżuteria z żółtego złota uchodzi za ponadczasową klasykę, która pasuje do każdego stylu. Firma Aleksander Małecki Pracownia Złotniczo-Jubilerska, Obrączki Ślubne oferuje też pierścionki zaręczynowe z białego złota. Wybór takiego kruszcu sprawi, że biżuteria będzie naprawdę uniwersalna i odpowiednia do noszenia zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Podobne zalety ma srebrny pierścionek zaręczynowy, który dodatkowo wyróżnia się bardziej przystępną ceną. Przy wyborze kruszcu na pierścionek warto wziąć pod uwagę upodobania partnerki – to, w jakim kolorze jest jej ulubiona biżuteria, pozwoli na dopasowanie tego pięknego symbolu do jej własnego stylu. Nie bez znaczenia jest także typ urody wybranki; typ chłodny lepiej prezentuje się w srebrze, zaś typ ciepły w złocie. W Pracowni Złotniczo-Jubilerskiej Aleksandra Małeckiego można tez skorzystać z możliwości przetopienia własnego kruszcu na pierścionek zaręczynowy.

Jaki kamień szlachetny wybrać do pierścionka zaręczynowego?

Jeśli materiał na obręcz jest już wybrany, kolejnym krokiem jest dobór kamienia szlachetnego. Najbardziej klasycznym wariantem jest pierścionek zaręczynowy z diamentem. Przy kupnie klejnotu należy zwrócić uwagę na barwę, czystość i szlif. W wyborze odpowiedniego diamentu do pierścionka swoim klientom pomaga jubiler Aleksander Małecki z Poznania.

Ekspert zachęca też do rozważenia innych kamieni szlachetnych jako centralnych elementów tej symbolicznej biżuterii. Na dłoniach ukochanej pięknie prezentuje się pierścionek zaręczynowy z szafirem, oznaczającym trwałość uczuć, a także z rubinem, który przedstawia gorące emocje. W pierścionku można też umieścić perłę, ametyst, szmaragd, opal czy bursztyn i wiele innych klejnotów o różnych znaczeniach. Z pomocą doświadczonego złotnika z Poznania każdy znajdzie idealny pierścionek dla swojej wybranki.